На Дніпропетровщині спеціальні смуги захищають ліси від пожеж (Фото)

На Дніпропетровщині для захисту лісів від пожеж створюють мінералізовані смуги.  Так, лісівники філії “Східний лісовий офіс” розробляють та втілюють комплекси профілактичних заходів, щоб знизити ризик виникнення загорянь у лісових масивах.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Як повідомили на ФБ-сторінці філії, цьогоріч на Дніпропетровщині створять понад 2 тис км нових мінералізованих смуг. Вже виконано 600 км. Крім цього, важливо постійно здійснювати догляди за ними: поновлювати мінеральний шар ґрунту, слідкувати, щоб горючі матеріали, такі як хвоя, трава, листя та інші  – не були на поверхні.

Щомісячне поновлення мінералізованих смуг розпочинається з ранньої весни і триває до пізньої осені. Спеціалісти використовують грунтообробну техніку, за допомогою якої створюються мінсмуги та проводиться догляд за ними. Сам розмір смуги має бути не менше 2-2,5 метрів.

Запобігання лісовим пожежам під час пожежонебезпечного періоду є одним з пріоритетних напрямків роботи лісівників. І знову наголосимо, що 90% загорянь виникають через людську недбалість. З початку 2024 року на Дніпропетровщині сталося 23 лісові пожежі. Один випадок – через бойові дії агресора, 22 – людський фактор.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!