На Дніпровському коксохімзаводі реалізували енергоефективний проект

На ДКХЗ Групи Метінвест оновлюють обладнання для ефективного споживання енергії у виробництві. У металургійному підрозділі встановили пристрої компенсації реактивної потужності. Завдяки переоснащенню підприємство зможе знизити на 50% витрати на реактивну енергію. Проект реалізували в рамках енергосервісного контракту з компанією YASNO Efficiency.

У грудні на розподільчих підстанціях доменного та конвертерного цехів встановлені конденсаторні батареї іспанського виробництва сумарною потужністю 5 880 кВАр. Робота нового обладнання зменшила споживання реактивної енергії із загальної мережі за рахунок часткового вироблення її на території підприємства. Реактивну енергію використовують для створення електромагнітного поля, необхідного для роботи електродвигунів.

Це другий етап енергозберігаючого проекту – у металургійному підрозділі ДКХЗ вже працюють п’ять конденсаторних батарей сумарною потужністю 12 900 кВАр.

«Дніпровський коксохімічний завод перший серед українських підприємств впровадив проект з компенсації реактивної енергії за механізмом енергосервісу. Роботи з проектування та монтажу обладнання проведені у співробітництві із партнерами YASNO Efficiency. За результатами першого етапу ми отримали економію понад 5 мільйонів гривень за рахунок скорочення витрат на електроенергію. Наразі відстежуємо подальший економічний ефект. Очікуємо, що підсумок реалізації проекту дозволить оптимізувати енерговитрати, а отже, знижувати собівартість і підвищувати конкурентоспроможність продукції підприємства», – заначив генеральний директор Дніпровського коксохімічного заводу Дмитро Липпа.