На шахтах ДТЕК Павлоградвугілля почали роботу дві нові лави

Січень для трудових колективів шахтоуправлінь ім. Героїв космосу і Павлоградського почався продуктивно. На шахтах ім. Героїв космосу і Тернівська прийняли в роботу нові лави для видобутку вугілля. З них планують видобути понад 1,2 млн тонн вугілля, щоб забезпечити стабільну роботу українських теплоелектростанцій.

15 січня, гірники першої видобувної дільниці ШУ ім. Героїв космосу ввели в експлуатацію 1072 лаву довжиною 250 м, з виїмковою потужністю 1,05 м. Колектив ділянки планує добути з нової лави за найближчі 10 місяців майже 500 тис. тонн вугілля для української енергетики.

«Нова лава — це стабільний фронт робіт і впевненість у завтрашньому дні для нашого колективу. Готували новий забій ми спільно з ділянкою МДР, з ремонтом обладнання, як завжди, допомогли фахівці ділянки РЗО, з сигналізацією – «автоматчики». Тому оцінка «відмінно», яку нова лава отримала від  держкомісії – це спільний успіх. Вже сьогодні ми щодоби видобуваємо з неї по 2,5 тис. тонн вугілля. Адже взимку паливо для теплової генерації особливо потрібне», — зазначив бригадир ГРОЗ ділянки №1, Олександр Оксень.

Новий 1072 забій обладнали світловою та звуковою сигналізацією, а також датчиками присутності людини, які сповіщають про перебування працівника в небезпечній зоні і блокують роботу механізмів. Все для того, щоб праця гірників була більш безпечною. Також лава обладнана фільтраційною станцією, яка очищає робочу рідину в гідросистемах механічного кріплення механізованого комплексу. І тим самим забезпечує його безперебійну роботу та продовжує термін його експлуатації.

А в ШУ Павлоградське почалася робота нової 406 лави на шахті Тернівська. Її довжина — 230 м, виїмкова потужність пласту — 1,05 м, планований видобуток — не менше двох тисяч тонн на добу. Відпрацьовувати новий забій довірено колективу дільниці з видобутку вугілля №2 під керівництвом Олександр Єгорова. Протягом всього року шахтарі будуть працювати в новій лаві, щоб добути з неї 750 тис. тонн енергетичного вугілля.

«Для того, щоб наша ділянка могла безпечно і своєчасно відпрацьовувати ввірений нам забій, ми ретельно його підготували. Зробили перемонтаж очисної техніки, перевірили, щоб в наявності були всі необхідні для роботи матеріали, обладнали його механізованим комплексом КД-80.55, комбайном УКД-200/500 та скребковим конвеєром СПЦ-271м. Вся ця техніка була капітально відремонтована перед запуском нової лави. Тепер будемо намагатися працювати в забої злагоджено і безаварійно, щоб своєчасно добувати з нього таке, необхідне зараз нашій країні паливо. Щоб Україна зміцнила свої позиції в енергетиці і була не залежна від імпортних ресурсів», — говорить В’ячеслав Іваненко, механік ділянки з видобутку вугілля №2 ШУ Павлоградське.

У планах на 2021рік у цих підприємств, ввести в експлуатацію 15 нових лав. Це дозволить гірникам ДТЕК забезпечити свій внесок в енергонезалежність країни.