На світ з’явилась перша у світі дитина від трьох батьків
У квітні цього року з’явилась на світ дитина, зачаття якої відбувалося з використанням мітохондріальної ДНК третьої людини. Метод «трьох батьків» полягає в пересадці ДНК мітохондрій від жінки-донора в яйцеклітину матері. В результаті дитина отримує мітохондріальну ДНК від третьої сторони. Вчені вважають, що це дозволяє уникнути впливу мутацій з боку матері, які можуть привести до таких захворювань, як синдром діабету і глухота.
Операцію проводив в Мексиці американський хірург Джон Чан (John Zhang). Місце було обрано виходячи з того, що закони США поки забороняють застосування методики, пише журнал New Scientist.
До Чану звернулася йорданська пара, чиї дві дитини померли від синдрому Лея – спадкового захворювання, яке супроводжується нейрометаболічним синдромом. Необхідність зачаття від трьох батьків пояснювалася наявністю хвороби генів в материнській мітохондріальної ДНК. В ході операції Чан переніс ДНК мітохондрій жінки-донора в яйцеклітину матері, убезпечивши її тим самим від синдрому Лея. На момент публікації дитині виповнилося п’ять місяців, і негативних чинників здоров’я у неї не зафіксували.
Процедура «трьох батьків» була вперше успішно проведена на здорових ембріонах людини на початку 2016 року.