В Україні подорожчає картопля

На ринку картоплі в Україні намітилася тенденція до зростання ціни. Сьогодні комерційні господарства Західного регіону вже декларують продажу по 2,8-3,0 UAH / кг (0,09-0,10 € / кг), але більшість угод здійснюються за ціною 2,4-2,7 UAH / кг (0 , 08-0,09 € / кг). Ще тиждень тому ціни на картоплю формувалися в діапазоні 2,0-2,5 UAH / кг (0,06-0,08 € / кг). Повідомляє «Шувар».

«Ціни на картоплю досить часто починають рости в другій половині вересня, оскільки в цей період населення і господарства починають робити заготівлі на зиму. Але в цьому році спостерігається затримка із збиранням врожаю в деяких західних регіонах, в умовах високого попиту, дозволяє виробникам підвищувати ціни на наявні обсяги «, — розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

На даний момент в деяких великих господарствах Тернопільської та Чернігівської області майже 50% врожаю ще залишається в полі. Крім того, за даними асоціації, в цьому році врожайність картоплі в комерційних господарствах буде на 2-3% вище, ніж в минулому році, але товарний вигляд продукції, на жаль, погіршиться.

 Слід зазначити, що в минулому році після незначного підвищення в середині жовтня ціни на картоплю залишалися стабільними до кінця сезону, а деякі фермери взагалі змушені були навесні продавати картоплю дешевше, ніж на момент збору, через погіршення якості продукції за період зберігання.

Добавить комментарий