На Тернопільщині дерево приваблює туристів чудернацьким стовбуром (Фото)

Серед понад 50 видів дерев, які ростуть у заснованому ще у XIX ст. на березі Дністра парку в Заліщиках, що на Тернопільщині, одне вирізняється своїм покрученим стовбуром.

Це – софора японська, яка не перестає дивувати туристів своєю незвичайною формою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Тут, у парку, пам’ятці садово-паркового мистецтва, що розташована на території колишнього палацу баронів Бруницьких, росте більше півсотні дерев, кущів і ліан. Серед них є рідкісні, екзотичні й реліктові, як от гінкго дволопатеве, тюльпанове, залізне дерево та софора японська, яку в Україну завезли 110 років тому. Це дерево цвіте лише раз на два роки, покриваючись довгими, до 30-35 см, китицями ясно-жовтих духмяних квіток», — розповів кореспонденту агентства кандидат географічних наук, викладач Тернопільського національного педагогічного університету Богдан Гавришок.

У Заліщицькому парку софора японська, яку вважають одним із символів Пекіна, приваблює туристів не лише навесні чи влітку, але й взимку. Адже покручений, у кілька десятків метрів заввишки стовбур софори із потрісканою засніженою корою виглядає, як тіло велетенського удава.

Цікаво, що і кора, і суцвіття, і плоди софори японської — отруйні.

Фото: Олег Снітовський/Укрінформ