Найкращі у світі — жінки Покровщини

Так вважають справжні чоловіки благодатного козацького краю, висловлюючи щирі та лагідні слова у день жіночого свята — 8 Березня. І троє з них, а це заступник голови Покровської райдержадміністрації В’ячеслав Петрович Рибачук, голова Покровської районної ради Олександр Миколайович Василенко і його заступник Іван Петрович Карабут були під час нашої розмови досить відверті, не скупились на гарні слова, розповідаючи про своїх колег жінок, яких утричі більше працює поруч із ними, аніж, так би мовити, «їхнього брата».

жінки Покровщини

Можливо, хтось колись і займеться підрахунком жіночої половини Покровського району, починаючи з тільки-но народжених дівчаток і аж до бабусь-довгожительок, щоб усі знали ту велику цифру, якою може похвалитись особлива земля, де чоловіки мають природну сміливість своїх жінок називати найкращими у світі. І яке б після того було фото, мабуть, понад 100 метрів завдовжки , як оте «пано», розмальоване Петриківським розписом майстринями усіх районів області, в тому числі й покровськими, і відрізок якого красується у Покровській районній раді. Отож, їхні одкровення такі.

жінки Покровщини

В’ячеслав Петрович Рибачук: «Почну з головної жінки, яка нині очолює Покровську райдержадміністрацію — це Світлана Григорівна Назарчук, і на яку пощастило нашому району. Красива, розумна і сильна , вона згуртувала усіх біля себе і для нас ожив отой колись правильний закон життя: один за всіх і всі за одного. Так живе і керує Світлана Григорівна, так і ми намагаємось жити. Колись писав поет: «За всіх скажу, за все переболію» — так це про нашу Світлану Григорівну. То як же ми можемо біля такої совісної жінки робити щось не по совісті?! Хай задумаються над моїми словами усі, кому не пощастило на мудрого керівника. Усі начальники підрозділів, управлінь, завідувачі відділів працюють за єдиним правилом — для доброї слави Покровщини. Людмила Олександрівна Давиденко — заступник Покровської РДА, якій довелося тривалий час працювати в нелегкий період без голови РДА й утримувати своєму району завжди кращі виробничі показники на фоні області. І скрізь: і в районних, і обласних заходах, мистецьких фестивалях і спартакіадах — її душа та розум.

жінки Покровщини

Аліса Анатоліївна Черненко очолює не один рік усю державну службу, вимоглива і відповідальна в роботі, а ще знає, що успіх району — у правильному підборі кадрів, які професійно розглядаються на конкурсній основі. І якщо взяти весь колектив адміністрації , то майже усі керівники — жінки: житлово-комунальний відділ — В.А. Світленко; економічний відділ — Т.О. Рощупкіна; відділ культури — Н.О. Разгулова; управління соцзахисту — С.В.Носач, якій додалися до конкретної професійної роботи ще й важкі проблеми з переселенцями; фінансове управління — Т.І. Ігнатьєва, в руках якої усі фінансові ресурси району; служба у справах дітей — В.М. Степаненко, яка займається проблемами дітей і родин, і все це проходить через її небайдуже материн­ське серце; центр надання адмінпослуг — Н.П. Тищенко.

Усе організаційне, правове і матеріально-технічне забезпечення здійснює апарат райдержадміністрації, структурні підрозділи якого теж очолюють жінки: Л.Г. Архипенко — начальник відділу фінансово-господарського забезпечення РДА; І.Д. Чеберяк — начальник відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної діяльності; Н.Д. Борульник — завсектора правового забезпечення та по роботі зі зверненнями громадян; А.А. Пишоха — начальник відділу діловодства та контролю.

жінки Покровщини

Сьогодні покровським чоловікам варто згадати і ветеранів держслужби та місцевого самоврядування , а це: Ольга Анатоліївна Ковнір, Броніслава Дем’янівна Чекальська, Валентина Іва­нівна Фінота, Надія Миколаївна Маркова, Марія Олександрівна Чичикало. Розповідь про їхню віддану працю рідному району варта не одного газетного рядка. А скільки жінок у нас очолюють навчальні заклади і дитсадки, установи й організації, й, звичайно ж, обрані народом керівники: С.А. Спажева — голова Покров­ської селищної ради; Л.І. Назаренко — голова Орлівської сільради; Л. В. Корсуновська — голова Катеринівської сільради; сільські старости Н.Ф. Мормуль і Н.А. Сюрко. І це далеко не всі імена, які хотілось би назвати, якби тільки вистачило газетних рядків».

І далі Олександр Миколайович Василенко та Іван Петрович Карабут сказали так про своїх колег: «Із 15 одиниць штату в Покровській районній раді — тільки п’ять чоловіків, а всі інші — жінки. І в такий святковий день нам хочеться назвати їхні імена і цим довести нашу гордість за їхню віддану працю своєму рідному району: керуюча справами І. І. Кухар; начальник комунального відділу Г.В. Жукова, яка усе життя обіймає цю посаду; начальник загального відділу Т.В. Бондарчук; начальник відділу кадрової роботи В.М. Кий; начальник юридичного відділу В.М. Куліковська, молода, енергійна, перспективна; начальник фінансово-господарчого відділу Т.Є. Москалик; головний спеціаліст оргвідділу О.В. Нестеренко. Кожна з них гідна нашої чоловічої поваги. Тож тепер, вітаючи наших покровських жіночок і в кожному домі берегинь сімейного вогнища, наше чоловіче братство бажає кожній з них тричі щастя, тричі здоров’я і безмежної любові від рідних чоловіків».

З повагою і від імені чоловічої половини
Покровського району В’ячеслав Рибачук,
Олександр Василенко, Іван Карабут

Записала одкровення Лілія Данилюк, фото автора