Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету

12 січня 2021 року Національний банк у продовження серії “Видатні особистості України” вводить в обіг пам’ятну монету “Агатангел Кримський”. Про це повідомляє Музей грошей НБУ у Facebook.

Вона присвячена українському історику, орієнталісту, письменнику, перекладачу, одному із засновників української Академії наук та одному з перших її академіків – Агатангелу Юхимовичу Кримському. 15 січня цього року виповнюється 150 років від дня народження мовознавця.

Унікальність Агатангела Кримського як феномена у світовій культурі була відзначена рішенням Генеральної Асамблеї ЮНЕСКО щодо внесення цієї визначної постаті до списку найвидатніших діячів людства.

Монета має номінал 2 гривні та виготовлена з недорогоцінного сплаву – нейзильберу.

монета Агатангел Кримський

На аверсі монети розміщена композиція, що символізує діяльність ученого-сходознавця та джерело знань – геометричний декор із розкритих книг, що складаються в багатопроменеву зірку. У її центрі знаходиться цитата мовознавця “Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо”. Унизу аверсу – факсиміле Агатангела Кримського.

На реверсі монети на тлі вертикальних ліній, що вносять певний драматизм та символізують трагічну долю вченого, зображений портрет мовознавця. Під портретом діагонально розміщений напис “Агатангел Кримський” та вказані роки його життя.