Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету (фото)

Національний банк України вводить в обіг з 15 грудня 2020 року нову пам’ятну монету “Україна — Білорусь. Духовна спадщина — Ірмологіон”. Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

“Присвячена спадщині давньої духовної пісенної традиції, яка панувала з кінця XVI cт. на всій етнічній території українців та білорусів, – нотованим збірникам різних жанрів літургійного співу – ірмологіонам. В Ірмологіоні – першій нотованій книзі, було зібрано ірмоси як мелодичні та ритмічні моделі для тропарів канонів, звідси його масове поширення – як у церковній практиці, так і в навчальній”, – йдеться у повідомленні.

памятная монета

На аверсі монети вгорі розміщено напис УКРАЇНА, під яким стилізовано зображено позолочену сторінку (локальна позолота) Супрасльського ірмологіону (1598–1601 рр.) – найдавнішого нотолінійного рукопису, джерела літургійної спадщини і музики Київської Церкви, що зберігається в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

На реверсі монети у центрі зображено наповнений певною ритмікою, об’ємністю фігур хористів, які співають по нотах, фрагмент ікони “Воздвиження Чесного Хреста з родиною Яна Собеського” (1670–1689 рр.), що зберігається в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького).

Монета має номінал 20 грн та виготовлена зі срібла. Всього тираж монети склав 2500 штук.