Національний банк зняв усі обмеження на продаж валюти населенню

Із першого грудня Національний банк України зняв всі обмеження для банків та фінансових установ на продаж готівкової валюти населенню. Про це повідомляє НБУ.

“Скасовано усі обмеження для банків та небанківських фінансових установ на обсяги можливого продажу ними готівкової іноземної валюти населенню”, – йдеться у повідомленні.

Цей крок, за словами НБУ, спрямований на зменшення розбіжностей між готівковим та безготівковим курсами, що в свою чергу повинно сприяти стабілізації валютних очікувань і підвищенню стабільності валютного ринку. Голова НБУ Андрій Пишний відзначив, що скасування цих обмежень допоможе утримувати мінімальному рівні різницю між курсами.

Раніше в жовтні НБУ оголосив про перехід на більш гнучкий курс долара, обіцяючи стримувати великі коливання гривні. Крім того, в серпні банки отримали право продавати безготівкову валюту громадянам до 50 тисяч гривень без додаткових умов, що сприяло зниженню курсу долара.

Національний банк також завершив перший етап оцінки стійкості банківської системи, розпочатий у травні, з оптимістичними попередніми результатами.

фото з відкритих джерел