Науковці пояснили, чому ми так ненавидимо понеділок

Учені зауважили, що в ті чи інші дні тижня в людей є вже вироблена система поведінки та відчуттів. Так, до прикладу, якщо ви відчуваєте себе переповненими почуттям якогось очікування – швидше за все, це п’ятниця, якщо ж налаштовані продуктивно – вівторок, стомилися та хочете відпочинку – четвер. А що ж щодо понеділка, пише “Радіо Максимум”.

Спробуймо полюбити понеділок

Група вчених Evidation Health провела дослідження, в якому залучила близько 40 тисяч осіб. Під час експерименту фахівці спостерігали за поведінкою та настроєм людей у той чи інший день тижня, вимірюючи рівень стресу, гормону щастя та інші емоційні стани. І ось який результат отримали.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

П’ятниця – не для сну

Дослідження показало, що саме в п’ятницю в більшості людей найбільш короткий сон за весь тиждень. У середньому – близько 6 годин. Швидше за все, це пов’язано з очікуванням завершення робочого тижня та передчуттям вихідних, тому організм налаштований бадьоро.

Субота – найщасливіший день

Маленький спойлер: найщасливіший день для тих, хто не проводить цілу суботу зі шваброю в зубах. 32% респондентів підтвердили, що саме в суботу відчувають себе найкраще. На другому місці буде п’ятниця – 30% опитаних.

Вівторок – день спорту

Дослідження показало, що більшість людей ходять до спортивного залу щовівторка, а ось в неділю кількість охочих займатися спортом найменша.

Понеділок – це понеділок!

Згідно з результатами опитування, щопонеділка люди відчувають роздратування та небажання з кимось спілкуватися. В цей день підвищується рівень стресу, саме тому багатьом здається, що вони ненавидять понеділок.

То чому ми ненавидимо понеділок?

Ми ненавидимо не так понеділок, як день, який слідує за вихідними. Просто так випало, що саме на понеділок припадає початок робочого тижня в більшості людей. Щоправда, є й плюси. 40% опитаних зазначили, що саме в понеділок їм хочеться їсти здорову їжу, а ще 26% помітили в цей день найбільший сплеск амбіцій.

До слова, якщо у вас графік гнучкий, то кожен наступний день після вихідних може бути своєрідним “понеділком”.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!