Щоб прожити до ста років: названо найголовніші секрети довгожителів

Виявилося, що тривалість життя лише частково залежить від генетичних схильностей. В іншій частині людина сама визначає свій термін способом життя. Щоб збільшити термін свого життя, почніть змінювати її прямо зараз. Старі люди відзначають, що прожити довге життя їм допомогло збалансоване харчування. Важливо відмовитися від шкідливих звичок, правильно реагувати на подразники і вести активну діяльність. Пише «Країна здоров’я».

Американські вчені виявили цікаву закономірність. Оптимісти мають більше шансів на щасливу старість і хороше самопочуття. Довгожителі, як правило, є людьми доброзичливими, товариськими і люблять посміятися. Позитивний настрій сприяє стабілізації кров’яного тиску, знижує рівень цукру в крові, знижує тривожність. Сімейне благополуччя, спілкування з хорошими друзями так само є ключем до довголіття. Вчені проводили дослідження з літніми людьми і з’ясували, що між соціальними зв’язками людей і довголіттям є чіткий зв’язок.

Самотність і замкнутість руйнує імунну систему, внаслідок чого виникає безліч захворювань, які скорочують життя. Дослідники прийшли до висновку, що для поліпшення свого самопочуття і зміцнення здоров’я важливо щодня випивати по кілька склянок води. Більшість людей навіть не підозрюють, наскільки вода допомагає доставляти речовини в клітини і виводить з організму токсини. У зарубіжних державах люди, які вживали мінеральну воду з магнієм і кальцієм, відрізнялися високою активністю в старості і «бадьорим духом».

Щоб прожити до ста років, дієтологи рекомендують щодня в раціон додавати свіжі овочі та фрукти. Крім цього, рекомендується пити молоко і вживати цільні зерна. Морепродукти також мають позитивний вплив на роботу організму. Одночасно з цим варто утриматися від цукру, жирної їжі, червоного м’яса. Старіння клітин добре зупиняють риб’ячий жир і L-карнітин. Борошняні вироби, алкоголь змушують підшлункову залозу працювати в активному режимі, прискорюючи тим самим старіння організму. Здорова їжа повинна містити мінімальну кількість вуглеводів. І не менш важливою рекомендацією для поліпшення здоров’я і продовження терміну життя є організація правильного сну. Він повинен становити не менше 8 годин на добу.

Фото: pixabay