Названо найкращі поєднання продуктів від запалень

Коли поєднуються певні інгредієнти, ефект їх поживних речовин посилюється, і в тому числі посилюються протизапальні ефекти. Експерти визначили найкращі для боротьби із запаленням продуктові пари. Пише zdorovia.com.ua.

Листова зелень і оливкова олія. Поєднання зелених листових овочів і джерела здорового жиру покращує засвоєння антиоксидантів, таких як лютеїн і бета-каротин. Лютеїн зменшує запалення очей, допомагає запобігти розвитку їх нейродегенеративних порушень (вікова дегенерація жовтої плями). Інший антиоксидант, бета-каротин, знижує довічне запалення у літніх людей.

Сочевиця і лимон. Жінка в пременопаузі і в періоді менопаузи схильні до ризику зниження еритроцитів в крові і розвитку анемії через брак заліза в організмі. Вживання в їжу продуктів, багатих на залізо, таких як сочевиця і квасоля, разом з цитрусовими продуктами з високим вмістом аскорбінової кислоти і каротиноїдів (лимони) значно збільшує кількість поглинається організмом заліза.

Малина і виноград. Малина містить еллаговую кислоту, яка підсилює дію речовини кверцетину, що міститься у винограді. У поєднанні вони є дуже потужним засобом для боротьби із запаленнями: така комбінація ефективна, зокрема, для зниження ризику серцево-судинних захворювань, остеопорозу і раку легенів.

Часник і цибуля. Наукові дані свідчать про те, що часник і цибулю добре вживати не тільки разом, але ще і в поєднанні з цільнозерновими продуктами, конкретно з бурим рисом і пшеничним зерном: в такому ансамблі організм краще засвоює цинк, що діє як дуже сильний антиоксидант і знижує ризик хронічних захворювань, пов’язаних із запаленням, таких як атеросклероз, рак, нейродегенерации та імунологічні порушення.

Мигдаль і кефір. Додайте трохи нарізаного мигдалю в стакан з кефіром. Клітковина мигдалю діє як пребиотик, який живить пробіотики, що містяться в кефірі. В результаті виходить супернапіток для прискорення зростання корисних кишкових бактерій, які борються з хронічним кишковим запаленням і підсилюють імунну захист.

 

Фото: pixabay