НБУ вперше вивів з ринку банк через непрозорість структури

Правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАТ КБ «ТК Кредит»  до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові від 9 лютого 2016 року. Вперше банк виведено з ринку через непрозорість структури власності, повідомляє прес-служба НБУ.

«Починаючи з середини 2014 року Нацбанк неодноразово звертав увагу банку на невідповідність структури його власності вимогам щодо її прозорості. Однак банк ігнорував вимоги регулятора та не подавав запитуваних документів. Власники банку не вжили необхідних дій для приведення своєї структури власності у відповідність до вимог законодавства», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, кошти 98,9% вкладників будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у повному обсязі. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 0,6 млн грн.

Нагадаємо, до кінця 2015 року всі українські банки мали надати Національному банку інформацію на підтвердження прозорості структури власності.

Регулятор попереджав, що банки, які не нададуть інформацію, будуть виведені з ринку. Національний банк планує завершити процес забезпечення прозорості структури власності українських банків до кінця I кварталу 2016 року.

Залишити відповідь