Дніпропетровщина попрощається з видатним режисером Юрієм Чайкою

Сьогодні з життя пішов головний режисер Дніпропетровського академічного театру опери та балету Юрій Чайка.

Прощання з видатним мистецьким діячем області відбудеться 7 березня. Про це повідомили в управлінні культури, національностей та релігій ОДА.

Все своє життя Юрій Чайка присвятив мистецтву. Повною мірою його багатогранний талант розкрився в Дніпропетровському театрі опери та балету. Працювати тут він розпочав у 1977-му, а вже за рік став головним режисером.

У творчому доробку Юрія Чайки – понад три десятки постановок: опери Чайковського, Мусоргського, Рахманінова, Моцарта, Верді, Пуччіні, Бізе, Лисенка, Губаренка, Білаша та багатьох інших. Ці вистави вирізняються високим професіоналізмом та глибоким проникненням в авторський задум.

Юрій Чайка організував перші гастролі Дніпропетровського оперного театру за кордон. До останнього режисер залишався авторитетним координатором усіх гастрольних музично-театральних проектів Дніпропетровщини. Без його участі не обходилася практично жодна художня подія в регіоні.

Понад 25 років Юрій Чайка очолював Дніпропетровське міжобласне відділення Національної Спілки театральних діячів України. Активно розвивав театральне мистецтво в регіоні. Під його керівництвом традиційними стали щорічні огляди-конкурси кращих вистав сезону, благодійні акції для знедолених дітей тощо.

За значний внесок у розвиток українського музичного мистецтва Юрію Чайці присвоїли звання Народного артиста України.

Режисер пішов з життя 5 березня після тривалої хвороби. Прощання з Юрієм Чайкою відбудеться 7 березня о 12.00 в Дніпропетровському театрі опери та балету за адресою проспект Дмитра Яворницького, 72-а.

Добавить комментарий