Небезпечне захворювання загрожує одному з міст Дніпропетровщини

У Кам’янському склалася напружена ситуація зі сказу. Останні роки на території міста і приміських територіях реєструються хворі на сказ тварини. Протягом  2017 року зареєстровано 2 вогнища сказу домашніх тварин з лабораторно підтвердженим діагнозом. Щеплень проти сказу у тварин не було, – повідомляють у міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту.

Сказ  – гостра інфекційна хвороба з групи вірусних зоонозів, розвивається внаслідок укусу або ослинення хворою твариною, характеризується смертельним пошкодженням центральної нервової системи.

Основним і сталим джерелом інфекції для людини є собаки та коти, особливо бродячі, а з диких тварин – лисиці, вовки. Можливе зараження людини і від інших тварин – корів, овець, кіз, свиней, коней, щурів, їжаків, кажанів та ін.

Зараження людини настає внаслідок укусу хворою твариною, ослинення свіжих поранень шкіри і слизових оболонок, а також при контакті з предметами, забрудненими інфікованою слиною. Особливо небезпечні укуси в голову, лице, кисті рук.

«Якщо вас укусила або ослинила тварина, за можливістю якнайшвидше зверніться до найближчої медичної установи за допомогою. Якщо тварина ваша або вам відомий її господар, необхідно терміново доставити тварину до ветеринарної лікарні для спостереження протягом 10 днів. Сказ людини можливо попередити лише профілактичними щепленнями, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного введення антирабічної вакцини. Медики наголошують, що антирабічні щеплення проводяться безкоштовно»,- зазначають  у прес-службі міськради.