Неймовірне видовище: на Дніпропетровщині є справжнє диво природи

Водоспад Білі камені розташований на порогах річки Інгулець у Кривому Розі. Друга назва водоспаду, а точніше цілого каскаду водоспадів – Карачунівські. Вона походить від однойменного водосховища, з греблі якого по гранітних уступах і стікають ці потужні водні потоки. Пише Маловідома Україна.

Водоспад у цій місцевості з’явився одночасно з водосховищем, у 1932-1938 роках. На даний момент із водосховища поставляється питна вода для жителів Кривого Рогу. Розділяють Західний і Східний водоспади.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Висота Західного водоспаду досягає 12 метрів.

Взимку тут можна спостерігати неймовірно красиве видовище: на тлі ясної небесної блакиті – білий лід і сніг. На заморожених каменях утворюються крижані стовпи, криштальними сталактитами звисають вони над засніженою поверхнею річки. Звідси і назва водоспаду – «Білі Камені».

Недалеко від водоспаду – залізничний міст, що з’єднує береги Інгульця. З нього відкривається захоплюючий краєвид: з однієї сторони – водоспад і Карачунівське водосховище, з другої – майже весь Кривий Ріг. Найвищий міст Криворізького басейну (висота – 53 м, довжина – 161 м) побудований ще в ХІХ ст. за проектом архітектора Боголюбського.

Знайти водоспад не складно. Що б дістатися до «Білих Каменів» краще рухатися від селища Широке або приїхати в місто Кривий Ріг, а далі скористатися будь-яким видом громадського транспорту до Карачунівського водосховища. Сам водоспад знаходиться біля греблі озера, величезним орієнтиром є великий залізничний міст.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!