Нерозгадані легенди Дніпропетровщини (Фото)

Дніпропетровщина – велика область, яка багата на історію, культуру, визначних особистостей Але є тут і багато містичних і незрозумілих речей, які і досі хвилюють істориків та дослідників. «Вісті Придніпров’я» зібрали для вас найзнаковіші місця.

Будинок зі шпилем у Кам’янському

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Будинок зі шпилем» – саме так у народі називають будинок, який з’явився у місті у 1950 році. Його побудували на місці колишнього кладовища, що вже робить ауру дому в певному сенсі не дуже сприятливою. Незадовго після того, як будинок побудували, у ньому оселився молодий художник. За деякими даними його звали Олексій і оселився він тут з родиною у 1956 році. Але його творчість не цінували, а картини продавались погано. І чоловік вбив молоду дружину, дитину, а потім покінчив життя самогубством.  З тих пір серед місцевих жителів говорять, що вночі іноді видно світло у вікні, де жив художник. Мовляв, душі неупокоєної родини і досі там… Усі власники загадкової квартири, які жили там після художника, помирали не своєю смертю.  Наразі, квартира порожня і знаходиться на останньому поверсі, під шпилем. Цей шпиль, до речі, вважають своєрідним ретранслятором негативної енергії. Мовляв, колишнє сільське кладовище, яке було на цій території і досі енергетично «годує» будинок, який, у свою чергу, негативно впливає на своїх мешканців.

1-_____

Більш сучасна історія, яка теж певним чином підтверджує теорію про привидів, сталася у часи помаранчевої революції, коли один з учасників мітингу вирішив повісити якийсь прапор на верхівку будинку. Хлопець самостійно заліз на будівлю, але там його ніби спаралізувало. Його знімали звідки працівники рятувальної служби, а пояснити свій переляк хлопець просто не міг. Далі він потрапив до психіатричної лікарні, де, нібито, досі лікується.

Ще одна міська легенда говорить, що якось у квартиру померлого художника  випадково забіг сусідський хлопчик. Дитина одразу ж вибігла назад, але була зляканою і повністю… сивою! Це сталося давно, але хлопець, мовляв, досі на лікуванні.

Наразі квартира закрита і порожня. На залізних дверях замок, але перехожі продовжують помічати містичне світло у вікнах.

Криворізький Стоунхедж

Місце сили чи навпаки негативної енергетики? У Кривому Розі недалеко від села Недайвода, на березі річки Інгулець у степу є дивна споруда з каменів. Вони розташовані колом, на відстані 4,5 метри один від одного. У 2009 році обласні археологи відкрили це місце і назвали «Змієподібним похованням» і місцем гармонізації. Взагалі і околиці цього місця незвичні – корови тут відмовляються пастися, хоча зелені тут вистачає. Люди відчуваються незрозумілу слабкість і запаморочення.

2-_________

Також тут є яма, у якій лежить величезна кам’яна стела –  місце поховання давнього шамана.  Загалом, це цілий комплекс святилищ, який ще не до кінця вивчений фахівцями. А от жителі селища Недайвода називають це місце лікувальним, мовляв, тут перестає боліти голова і зуби, нормалізується тиск. Також місцеві стверджують, що тут не раз бачили НЛО та комети.

2-_________-______

А весною 2011 року тут виросла дика груша, на стовбурі якої чітко проступило зображення православного хреста.

 Нікопольська містика

Нікополь місто взагалі цікаве – тут є безліч легенд та таємниць, які сягають корінням ще в часи батька Махна.

Але є тут і містичні легенди, яким немає пояснень. Історія знає випадок, коли під час святкування біля кургану, де знаходиться могила Івана Сірка (село Капулівка) з’явилися дві фігури привидів – чоловіка і жіноча. Було це у 1990 році на початку серпня під час традиційного святкування дня Сірка. Фігури навіть встигли зафільмуати (але плівка не збереглася) – дівчина була у старовинному блакитному одязі, а чоловік був дуже схожий на самого славетного отамана.  Вважається, що Іван Сірко був козаком – характерником, спадкоємцем стародавнього ордена, корені якого сягають ще в сиву глибину століть. Тому не дивно, що з його постаттю пов’язано так багато містичних подій.

3-_____

Не менш містичним є курган Чортомлик у Нікополі, який подарував Україні дивовижні знахідки (поховання царя і цариці з шістьма слугами і конем. Тут же знайдено багато високохудожніх золотих прикрас, різноманітного дорогоцінного посуду, у тому числі срібна амфора з рельєфними зображеннями скіфів, що приборкують диких коней, і головний убір цариці.).

Сьогодні Скіфський курган Чортомлик височіє над степовими просторами неподалік від села Чкалово. Не дивлячись на те, що Чортомлик двічі (у 1862-1863 і 1979-1986 рр.) піддавався серйозним науковим дослідженням, він не зник повністю з лиця землі, зберігшись для нащадків хай і не в первозданному своєму вигляді. Вважається, що це місце має надзвичайно сильну енергетику — постоявши на місці унікальної давньої споруди, людина відчуває небувалий прилив сили і бадьорості. А от техніка в цьому місці починає поводитися дивно, вимикатися без причини. Так на кургані квіти ростуть дивними формами, строюючи кола.

Дніпровські привиди

Місто Дніпро багате на містичні місця та події. Тут є і дім з привидами – старовинна будівля на вул. Яворницького, 6 (недалеко від площі Шевченка, що веде до парку). І проклятий будинок – будинок на вул. Орловській,6. За легендою, тут колись жив страшний чаклун (ще до революції), який одурманив 16-річну дівчину і взяв її собі за дружину. А також чортів дім з масонською символікою (вул. Вернадського, 13). Але дійсно моторошна історія пов’язана з  покинутою будівлею лікарні на вулиці Короленка.

Це колишня будівля управління товариства Червоного Хреста,  яке відкрили  30 грудня 1910 року. Автор проекту – архітектор тоді ще Єкатеринославу  Георгій Панафутін.

4-________

Сюди привозили найбільш безнадійних хворих  і розміщували чомусь саме на нульовому поверсі лікарні, в в підвальних приміщеннях розташовувався морг. Тому у місті лікарня носила своєрідну назву «Королівство мертвих».

Легенди говорять, що у підвалах є  розгалужена мережа ходів, виритих ще в царські часи. У цьому лабіринті під час окупації, коли весь персонал був евакуйований, німці влаштували лабораторію для своїх експериментів. Для чого вони це робили? Увага, а тепер найцікавіше. Нібито німецькі вчені намагалися створити універсального солдата-зомбі! Солдат, який не хоче їсти, спати, гуляти та закохуватись. Йому потрібно тільки вбивство. Звучить ніби дешевий фільм жаху, але подібні роботи у сфері створення універсального солдату німці робили неодноразова на різних часинах окупованих територій.

Тих, хто вмирав під час нелюдських експериментів у лікарні закопували прямо  в підвалах або кидали у штольні. Коли місто звільняли і німці почали відступати, вони не потурбувалися, аби вивезти чи випустити своїх піддослідних, а просто закрили підвальні приміщення на амбарний замок! Від голоду і мук замкнені в темряві люди просто божеволіли і вмирали. А деякі від безвиході займалися канібалізмом. Радянські солдати, звільняючи місто і лікарню, довго не могли зрозуміти звідки лунає завивання. Але потім вони відкрили підвал…. Що там їх зустріло – невідомо. Але підвал одразу ж заклали цеглою.

Потім у приміщенні знову запрасувала лікарня, вже у повоєнний період.  Говорять, що у  службовій інструкції нової лікарні був пункт, згідно з яким заборонялося проникати нижче нульового рівня. У новій лікарні з невідомих причин масово вмирали пацієнти, а одна з медсестер мала екстрасенсорні навички і чула плач дитини, яку колись вбили в лікарні, але не поховали.  Тому і зараз тут багато дивних речей – вже сучасні жителі міста не раз бачили, як у будівлі горить електричне(!) світло, хоча від електропостачання будівлю давним-давно відімкнули.  Також сталкери та просто спраглі до легенд  містяни, котрі досліджували стару будівлю, потім швидко вмирали… Дніпровські стакери стверджують, що  під будівлею лікарні є розгалужена мережа ходів, арки викладені із старовинної червоної цегли, а особливо допитливі «ходоки» навіть знаходили там інструменти з царським тавром. Ходити в підвалі, та в усій будівлі, «Вісті Придніпров’я» вам не радять. По-перше, це небезпечно, бо конструкція стара і аварійна. А по-друге, з цим місцем пов’язано занадто багато легенд, які не варто перевіряти…

Підготувала Дарина Сухоніс

за матеріалами Інтернет-джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь