У Дніпрі презентували унікальні пам’ятні медалі (ФОТО)

Три тижні тому у Києві презентували пам’ятну медаль, присвячену українській сакральній традиції, а днями її привезли до Дніпра.

Автор ідеї — Дмитро Піркл, видатний український медальєр. Його роботи присвячені переважно різним аспектам української традиції — чи то геральдиці, чи то визначним постатям або місцям.

медаль

«Рік тому на музейному фестивалі виникла думка разом з Дмитром Пірклом зробити медаль, присвячену традиціям українських хрестів. Ми тривалий час думали, обговорювали, що і як зробити, вибирали матеріал, щоб по можливості охопити різні території нашої землі. З високоякісного срібла з золоченням із вставками з корундів, з цирконів та з інших матеріалів була виготовлена ця медаль. Зробили її на нашому Монетному дворі, невеликою колекційною серією 100 примірників. Всього 5 різновидів. 4 просто в металах із різними варіантами золочення, з різними вставками. І один варіант — у кулі. Всього їх 100 примірників. Зараз залишилось 99, бо я з радістю отримав авторський примірник», — зазначив директор Громадського Музею Хреста Віктор Векленко під час прес-конференції в ІА «Днепр Пост».

медаль

Монети зображають Україну і її традиції: на лицевому боці стилізоване зображення українського жіночого хрестика з Полтавщини. Зворотний бік — в центрі золотий хрестик з Сімеїзу. Також на зворотньому боці — Запорізький хрестик. Оригінал — це хрестик із Богородицької фортеці, який зберігається наразі у Дніпропетровському національному університеті ім.О.Гончара. Також дуже цікавий унікальний хрест з Прикарпаття. Різаний, з тризубом в центрі. Ці медалі унікальні. Вони присвячені саме українській традиції і мають незвичні варіанти вставок та золочень.

медаль

Добавить комментарий