Несправні опалювальні прилади – найчастіша причина пожеж. Будьте обережні!

Чим холодніше на вулиці – тим частіше горять домівки людей. За весь вересень на Дніпропетровщині сталося 109 побутових пожеж, а лише за один тиждень жовтня – майже 70. Причина невтішної статистики – недбале поводження з опалювальними приладами. Вберегтися від біди просто. Не слід користуватися несправними обігрівачами та залишати їх  без нагляду, зазначив заступник начальника управління цивільного захисту облдержадміністрації Сергій Остроух під час прес-конференції.

Найчастіше в селі причиною побутових пожеж стає пічне опалення, в місті –  електрообігрівачі, повідомив Сергій Остроух.

«Люди залишають піч без нагляду, не використовують спеціальні щити, щоб жар не потрапляв на підлогу. У наслідку – пожежа», – навів приклад він.

А уникнути біди було дуже просто. Достатньо елементарної обачності при користуванні приладами для обігріву.

«Перше правило безпеки – постійно слідкувати за технічним станом обігрівачів. Заборонено користуватися несправними приладами, розетками, вимикачами та вилками. Не варто самим ремонтувати їх. А тим паче – самостійно майструвати обігрівачі», – зазначив Сергій Остроух.

Табу – залишати увімкнені прилади, коли вдома нікого немає або діти залишилися там самі.

Докладніше про правила безпеки для тих, хто опалює будинок піччю чи каміном, читайте тут. Декілька простих рекомендацій для власників електрообігрівачів тут, газових опалювальних приладів – тут.

Залишити відповідь