Незвичайна історія українського Будинку плачучої вдови (Фото)

У Києві є цікава будівля, яку в народі охрестили «Будинок плачучої вдови».  Ця незвична будівля знаходиться біля метро «Хрещатик», по вул. Лютеранська, 23. Побудований будинок в стилі модерн. У дощову погоду по жіночому обличчю фасаду стікають сльози.

Правильна назва будинку — особняк Аршавського (або «Дім невтішної вдови», «Дім вдови, що плаче»). За легендою, особняк належав якійсь безутішній вдові, але насправді його замовив Сергій Аршавський. Ні він, ні його родина не бідували, тож залишається загадкою, чому жінка плаче.

www

Після отримання Україною незалежності, «Дім вдови, що плаче» став однією з київських офіційних резиденцій Президента (найменшою за розмірами). Тут часто проводив свій час Леонід Кучма, зупинялись  Мадлен Олбрайт, Кондоліза Райс, принц Андорри, президент Бразилії та інші поважні гості України. У 1997 році особняк був капітально відреставрований, у 2007 його вперше показали журналістам.

800px-Особняк_Аршавського_маскарон

З часів, коли тут мешкала родина Аршавських, на дворику збереглось блюдце фонтану з декаданським гіпсовим лебедем-вазонкою, а в інтер’єрі — три люстри Сваровські, ліпнина і камін.