Нікополь – на порозі епідемії? (Фото)

На сьогодні в Нікополі Дніпропетровської області спостерігається зростання на гострі респіраторні захворювання, але епідемії поки що немає. Школи міста працюють в звичайному режимі, тільки в деяких з них закриті окремі класи, в яких хворіють 15% учнів. Повідомили на ФБ-сторінці нікопольської міської ради.

«Гострі вірусні захворювання зараз перевищують в 1,3 рази середньорічну статистику , – розповідає лікар-інфекціоніст КП «Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» Зінаїда Шакун. – За п’ять тижнів 2019 року в Нікополі зареєстровано 3 081 випадків ГРЗ, серед них – 1582 дитини. За останній тиждень у нас зареєстровано 1078 випадків ГРЗ, з них – 543 дитини, школярів – 307».

Епідемії в нашому місті поки немає, запевняють фахівці, вона оголошується, коли пороговий рівень захворюваності перевищено в півтора рази. Але спеціалісти радять придбати в аптечній мережі вакцину проти грипу, прийти до амбулаторії і зробити профілактичні щеплення для того, щоб убезпечити себе від хвороби. Для тих, хто все ж таки захворів, в амбулаторіях передбачені окремі кабінети для прийому з окремим входом до приміщення, що дозволяє хворим не контактувати з іншими відвідувачами.

Що стосується захворюваності на кір, то на сьогодні в Нікополі зареєстровано п’ять випадків, з яких двоє дорослих і троє дітей.