Нікопольщину та Східницю об’єднала бджола

Традиційно навесні в Україні відзначають День Теплого Олекси,  День українського пасічника та Всесвітній день апітерапії – найважливіші свята для представників стародавнього ремесла – бджолярства.

Цього року  всі три свята об’єднали бджолярі з Нікопольщини, зібравши українських пасічників та апітерапевтів у селищі міського типу Східниця Львівської області.  Ідея проведення загального свята, яке об’єднає  всіх поціновувачів меду та продуктів бджільництва, виникла у Володимира Гунька – апіконсультанта з Нікопольщини (с. Новоіванівка) та лікаря-невропатолога, почесного апітерапевта України Дмитра Сенишина (смт. Східниця) під час проведення у Нікополі навчального майстер-класу «Лікування неврозів апіядом та бджолопродуктами».

На святкування приїхали  представники з різних куточків України – Кривого Рогу, Дніпропетровська, Запоріжжя, Києва, Луцьку, Черкас, Сум, Вінниці, Івано-Франківська, Волині, Дрогобича,  Борислава та Червонограда.

Організатори провели чимало зустрічей та заходів. Гості стали свідками обрядів бджільництва: освячення пасіки, розпалювання першого димаря. Почесний член академії медичних наук України, почесний апітерапевт України Віталій Підгорний розповів усім присутнім про користь апітерапії у поєднанні з класичним масажем, адже він на собі випробував дію цієї методики. Віталій Костянтинович працював військовим хірургом у приймальному покої однієї з лікарень, куди привозили заражених радіацією людей після вибуху на Чорнобильській АЕС. Після цього стан його здоров’я значно погіршився і видатний лікар більше не міг працювати. Лише завдяки лікуванню продуктам бджільництва хірург позбувся променевої хвороби і зміг повернутися до нормального життя. Наразі Віталій Підгорний займається  педагогічною діяльністю.

Завершилася зустріч святковим концертом. Особливим подарунком від Нікополя стала пісня про Східницю (слова: Петро Тертичний, музика: Геннадій та Тамара Мороз, обробка: Павло Кузьменко, керівник: Володимир Гунько), написана спеціально до приїзду на свято бджолярів. Заспівала її учасниця конкурсу «Нікополь має талант» Еліна Євдокімова. Талановита нікопольчанка виконала для відвідувачів  курорту ще багато творчих композицій. Глядачі Східниці дякували співачці гучними аплодисментами.

За матеріалами прес-служби Нікопольської міської ради

Добавить комментарий