Німецькі компанії модернізують шахти Дніпропетровщини, – Валентин Резніченко

Зробити видобуток вугілля та руди економічнішим, безпечнішим для здоров’я шахтарів та екології допоможуть промисловцям Дніпропетровщини німецькі експерти. З початку тижня в регіоні працюють промислові експерти. Вони підготують пропозиції з модернізації шахт регіону та допоможуть знайти німецькі компанії, що розпочнуть модернізацію. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«У травні цього року ми домовились з Міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайером про системну співпрацю в різних галузях. Цього тижня на Дніпропетровщині вже працюють німецькі експерти з Рурської області. Вони ознайомилися з добувною промисловістю регіону, взяли необхідні аналізи ґрунтів, води тощо. Вже через кілька тижнів експерти представлять детальний аналіз та пропозиції щодо модернізації добувної промисловості Дніпропетровщини», – наголосив Валентин Резніченко.

З початку тижня німецькі експерти вже встигли відвідати Криворізьку компанію «Шахтозакриття», яка займається ремонтом шахт, відведенням шахтних вод та ліквідацією наслідків видобутку вугілля, «Східруду» у Жовтих Водах та «Павлоградвугілля» у Павлограді.

Незважаючи на те, що остаточні висновки будуть через кілька тижнів, однак у німецьких експертів вже є пропозиції. Перша та найголовніша – це модернізація зливу шахтних вод. Як розповів генеральний директор «RAG Mining Solutions» Мартін Юнкер, сьогодні гірничо-видобувні підприємства втрачають колосальні кошти на розведення та відстоювання мінералізованих вод, що залишаються після видобутку вугілля та руди. Незважаючи на це, такі води все одно значно впливають на екологію в регіоні. Німецькі компанії мають напрацювання зі швидшого та ефективнішого очищення цих відходів.

22

«У першу чергу, ми звернули увагу на питання очищення шахтних вод. Це стосується й екології, й економії ресурсів компаній. По-друге, ми готові запропонувати досвід німецьких промисловців в удосконаленні систем відкачки води із шахт та економічної обробки шлему. Ми ставимо перед собою завдання – підшукати німецькі компанії, які модернізують видобуток вугілля на Дніпропетровщині», – наголосив Мартін Юнкер.

Залишити відповідь