У Києві зафіксовано перший випадок смерті від грипу

24 листопада  близько п’ятої години ранку, у столиці від грипу померла 33-річна киянка. Під час епідрозслідування встановлено, що цієї ж ночі вдома померла її 63 річна мати, повідомляє прес-служба Держсанепідслужби у Києві.

«Це перший лабораторно підтверджений випадок смерті від грипу в нинішньому епідсезоні, – зазначає головний  санітарний лікар м. Києва Олег Рубан. – Нажаль, він підтверджує попередження лікарів, що не такий страшний грип, як його ускладнення».

33-річна жінка занедужала 17 листопада, і тоді ж самостійно звернулась до лікарні зі скаргами на лихоманку, сухий кашель та нежить. У пацієнтки зафіксовано підвищення температури тіла до 39°С і з огляду на стан, запропоновано госпіталізацію. Хвора письмово відмовилась від лікарняного ліжка і отримавши рекомендації щодо амбулаторного лікування повернулася додому.

Повторно звернулась до інфекційного відділення вже 20 листопада зранку і була госпіталізована. Було призначено симптоматичну терапію. У зв’язку з погіршенням стану пацієнтку перевели до відділення інфекційної реанімації, де вона померла 24 листопада о 04:40.

Тієї ж ночі лікарі швидкої медичної допомоги зафіксували смерть її матері. Жінка викликала лікарів 23 листопада о 15 годині. Встановлено діагноз: «ГРВІ», «цукровий діабет», від госпіталізації хвора відмовилась письмово. Патологоанатомічний діагноз за результатами розтину тіла не пов’язаний із вірусом грипу.

Залишити відповідь