Нові правила та недешеві ціни: школярі Дніпра збираються до школи

Літо майже добігає кінця, тож батьки у Дніпрі розпочали активну підготовку своїх чад до школи. Традиційний список необхідних товарів складається з канцелярії, одягу та взуття. Однак цьогоріч школярів та їхніх батьків чекають іще й певні нововведення. Що слід одягати до школи, носити із собою та без чого не допустять до навчання – дізнавались «Вісті».

Що ­зміниться

— «Ні» шкільній формі

У червні Президент Володимир Зеленський скасував указ про обов’язковість носіння шкільної форми. Отже, тепер адміністрація навчальних закладів не зможе нав’язувати учням та їхнім батькам відвідувати заняття обов’язково в шкільній формі.

Нагадаємо, раніше в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про мінуси шкільної форми. Зокрема, за її словами, однаковий одяг жодним чином не впливає на показники успішності й відвідування учнями занять, а також на креативність дітей, їхню свободу само­вираження тощо.

— Безпека учнів

Від 1 вересня 2019 року набирає чинності нове правило: учні 1-4-х класів зобов’язані носити світловідбиваючі жилети в темний час доби по дорозі до школи і повертаючись додому. Завдяки цьому водії краще бачитимуть дітей на дорозі, що дасть змогу уникнути ДТП.

— Електронні квитки

У новому навчальному році звичайні учнівські квитки замінять на нові, електронні. Це дасть змогу батькам за допомогою спеціального доповнення  відстежувати місцезнаходження дитини.

— Індивідуальний план

Ще одне нововведення – вільний вибір форми навчання. Це стосується тих учнів, які змушені пропускати уроки через часті хвороби або ж серйозні заняття спортом, музикою тощо. У таких випадках батьки мають право подати заяву в адміністрацію школи з проханням перевести дитину на індивідуальну форму навчання. Після чого вчителі складають для таких дітей спеціальний навчальний план. Оцінювання рівня знань відбуватиметься двічі на рік у вигляді підсумкової контрольної роботи.

—  Нові «викладачі»

З метою вирішення питання щодо нестачі профільних вчителів, окремі уроки для школярів можуть проводити професійні фахівці різних організацій. Такий підхід називається мережевою формою навчання. Свої послуги зможуть запропонувати всі установи, які зацікавлені в такій співпраці.

— «Таємниця» оцінок

Відтепер учителі не мають права оголошувати вголос оцінки учнів. Відповідь тієї чи іншої дитини можна оцінити лише загальними фразами, а бали виставити у щоденнику – на перер­ві або після уроків в індивідуальному порядку. Також  у школах більше не висітимуть Дошки пошани із прізвищами відмінників. У Міністерстві освіти вважають, що так можна вирішити питання цькування серед школярів.

— Корисне меню

До кінця 2019/20 навчального року планується перевес­ти школи на мульти­профільне меню. Ціна за обід не зміниться, продукти залишаться ті ж, але тепер обід в їдальні буде нагадувати шведський стіл, де учні зможуть самі вибирати, що з’їсти.

витрати батьків

Скільки цьогоріч доведеться витратити батькам, аби зібрати дитину до школи? Журналіст «Вістей» підрахувала середні ціни на необхідні товари у найпопулярніших супермаркетах Дніпра.

äНеобхідна канцелярія

Зошит у клітинку або лінійку на 12 аркушів коштує в середньому 3 гривні. Набір із 10 обкладинок обійдеться від 10 до 20 гривень. Якісна кулькова ручка – 6 гривень, олівець – 8 гривень. Лінійка, гумка та підстругачка – від 5 до 10 гривень. Ціна циркуля складає 25 гривень. За пенал у середньому доведеться віддати 60 гривень. Корисною знахідкою виявилися вже готові набори, що складаються з пеналу, олівця, ручки, підстругачки або гумки. Ціна за них стартує від 30 гривень. Закладки для книг на магніті обійдуться приблизно 25 гривень. Щоденник –
45 гривень, блокнот – 30. Ціна на папки для зошитів та підставки для книг – від 40 гривень. За набір кольорових  олівців слід сплатити 25 гривень. За акрилові фарби з пензликом у наборі – понад 39 гривень. Альбом для малювання коштуватиме приблизно 30 гривень, набір картону – 20, кольоровий папір – 12. Клей ПВА – 8 гривень, якісні ножиці – понад 25 гривень. До набору для творчості також слід додати пластилін, ціна якого складає 25 гривень. За ланч­бокс, куди можна покласти смачний перекус, та  пляшку для води батьки сплатять приблизно 100 гривень.

ä Одяг та взуття

Найголовнішим атрибутом для школяра завжди є ранець. Ціни на нього варіюють у залежності від розміру, кількості відділень, матеріалу та, звичайно, якості. У Дніпрі ціна на ранець стартує від 400 гривень. Найдорожчим у магазинах для школярів вия­вився наплічник  вартістю 2500 тисяч гривень.

За сорочки для хлопців та блузки для дівчат батькам доведеться сплатити від 400 гривень. Брюки для хлопців коштують понад 500 гривень, спіднички для дівчаток – від 300 гривень. Піджак – приблизно 600 гривень. Осіннє взуття виявилося недешевим: зокрема, за туфлі слід віддати не менш як 750 гривень. Ціна за спортивний кос­тюм стартує від 600 гривень або від 400 гривень – в інтернет-магазині. Кросівки коштують приблизно 500 гривень і дорожче.

Зважаючи на цьогорічне нововведення, додамо ще й ціну за світловідбиваючий жилет, ціна якого – приблизно 50 гривень.

Отже, приблизна сума, яку батькам доведеться викласти, аби зібрати дитину до школи, складає
4 939 гривень.

Обов’язкові щеплення

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун нагадала, що перед початком навчального року слід обов’язково відвідати з дитиною сімейного лікаря та перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених календарем. «Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту і хіб-інфекції. Адже державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення за Календарем профілактичних щеплень», – наголошується в дописі. Ін’єкції, передбачені Календарем щеплень, можна отримати безкоштовно у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта. Супрун зауважує, що щеплення – єдиний надійний спосіб захиститися від багатьох небезпечних хвороб.

 

Маргарита Сопільняк, фото з відкритих джерел