Новорічні красуні Дніпропетровщини готові до продажу
Державні лісопідприємства Дніпропетровської області готові забезпечити своїх земляків святковими деревцями. Торік лісники продали 28 тисяч новорічних красунь. Скільки буде реалізовано цього року – залежить від попиту.
БРАКОНЬЄРИ «ПІД ПРИЦІЛОМ»
В області для продажу вирощують сосни на території більш ніж 100 га. Основну кількість – на спеціальних плантаціях, розрахованих на вирубку під новорічні свята. Тож лісники через заготівлю святкових красунь шкоди довкіллю не завдають. Інша справа – браконьєри. Та до боротьби з ними вже підготувалися. За словами начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Величка, від початку листопада ліси регіону посилено охороняють. Для боротьби з ялинковими браконьєрами спільно з поліцією створено рейдові групи – вони працюють як у самих лісових масивах, так і на виїздах із них.
Та з кожним роком бажаючих заробити на крадених ялинках усе меншає. «Минулоріч зловили всього 8 незаконних заготівельників «новорічної гості», та здебільшого ці люди рубали для себе, а не на продаж», – говорить Валерій Величко. Невже сосни та ялинки більше не до вподоби нечесним на руку громадянам?!. Ще й як їх цікавлять святкові дерева! От тільки лісова охорона та чималі штрафи за зрубане дерево зупиняють. Невдасі-дереворубу «світить» від 85 до 170 грн. за красуню, а також компенсація матеріальних збитків. Щонайменше, все виллється у кругленьку суму – близько 300 грн.
ЦІНА СВЯТА
Тож краще купити голчасте деревце легально. У лісгоспі пропонують ялиночки на різний смак: 5 – 6-річні деревця, гілля, екібани з ялинок та зрубів, навіть дерева у горщиках, які можна навесні висадити у власному дворі. Ціна залежить від розміру сосни чи ялинки, але стартує від 50 грн. (за зрубані).
Також на Дніпропетровщині торгуватимуть ялинками й на ринках. Відрізнити ж законну красуню від браконьєрської можна буде за биркою, на якій нанесено штрих-код, або за спеціальними чіпами.
АНФІСА БУКРЕЄВА