Облаштовують укриття та роблять запаси продуктів: як школи Дніпропетровщини готуються до офлайн-навчання

Школи Дніпропетровщини готуються до офлайн-навчання. Його планують розпочати там, де будуть створені безпечні умови для дітей. Кипить робота і в одному з ліцеїв Кам’янського.

Там облаштовують укриття, роблять запаси води, продуктів і ліків. А ще навчають педагогів правильно діяти під час сирени.

«Збиралися зовсім по-іншому готуватися до початку осені. Але війна зруйнувала плани. Наше основне завдання зараз – створити безпечні умови для дітей. У закладі – понад 700 учнів. Тож приміщень потрібно багато. Перевірили – зможемо одночасно розмістити в укритті усіх», – розповіла директорка одного з ліцеїв Кам’янського Наталія.

Вона додала – нині приводять до ладу шкільний підвал. У мирний час там займалися фізкультурою і ритмікою учні початкових класів. А вже в перші дні війни він став укриттям від повітряної загрози для мешканців мікрорайону.

У сховищі вже зробили косметичний ремонт. Провели воду та каналізацію. Облаштували санвузол і медичний кабінет. Розмістили стільці та ліжечка для вихованців дошкільного відділення. Є опалення, електрика та вентиляція.

Незабаром в укриття планують провести wi-fi та підключити радіозв’язок.

«Провели перші заняття для педагогів – відпрацювали, як діяти під час сирени. Розробили план евакуації дітей до укриття. На випадок повітряної тривоги маємо сигнал сповіщення – довгий триразовий дзвінок. Ще розробляємо інструкцію для вчителя-предметника та класного керівника», – сказала директорка Кам’янського ліцею Наталія.

Разом з батьками у школі готують добовий запас продуктів на кожну дитину – воду, сухарі, печиво, енергетичні цукерки.

Педагоги кажуть: офлайн-навчання більш ефективне, ніж дистанційне. До того ж, діти прагнуть живого спілкування.

«Дітям не вистачає зустрічей одне з одним. Вчителі теж скучили за учнями. За їхнім гомоном та сміхом», – поділилася вчителька початкових класів Ельвіра.

На Дніпропетровщині 834 школи, де навчається понад 340 тис учнів. Навчальні заклади перевірять працівники ДСНС.