Обласна філармонія — культурний код Дніпра

Мало хто знає, що Дніпропетровська обласна філармонія — це своєрідна культурна перлина міста. Збудована з металу і бетону ще у 1911-1913 роках вона стала унікальною висотною будівлею серед одно-двоповерхових будинків центру Катеринослава. Вона внесена до багатьох підручників з світової архітектури. Повідомляє сайт «Новини Підгородне» з посиланням на D1.
Саме тут формувався культурний код Катеринослава, потім Дніпропетровська, а зараз Дніпра. Тут бували великі музиканти світового рівня: Святослав Ріхтер, Давид і Ігор Ойстрахи, наш земляк, скрипаль- віртуоз Леонід Коган. Публіка слухала Шаляпіна, першого українського співака, який виступав у знаменитому міланському тетрі Ла Скала Анатолія Солов,яненка. Зараз, у філармонії працює прекрасний симфонічний оркестр під управлінням одного із кращих європейських деригентів, заслуженої діячки мистецтв України Наталії Панамарчук.
А вже з цього року у приміщення обласної філармонії почнеться реконструкція, яка поставить цю будівлю за архітектурними і технічними новаціями в один рівень з кращими сценами Європи.
Фото: wikipedia.org