Перші в області: у Дніпрі центри підтримки дітей та сімей зможуть приймати немовлят

Дніпро – перше місто в області, де до центрів підтримки дітей та сімей прийматимуть немовлят. Наразі у цих закладах облаштовано окремі кімнати та встановлені додаткові ліжечка. Дітей прийматимуть вже з 1 січня 2021 року.

«Раніше ми могли розмістити у наших комунальних закладах дітей від 3 до 18 років, тож дітей різного віку з однієї родини доводилося роз’єднувати. Молодших за три роки ми мусили влаштовувати до обласного «Будинку дитини». Таких випадків було багато по місту, тому щоб сім’ї не розпадалися, а діти могли зростати в умовах, схожих на родинні, міська влада ухвалила рішення про реорганізацію центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. Тож з 1 січня 2021 року вже центри підтримки дітей та сімей зможуть приймати немовлят», – розповіла начальниця управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики ДМР Ганна Довготько.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Також вона додала, що дітей, покинутих у пологових будинках, відтепер можна буде напряму влаштовувати до міських центрів – без перебування у «Будинку дитини».

«У нашому закладі ми можемо прийняти 5 дітей. Вже облаштована окрема кімната для немовлят і встановлені три ліжка у групі дошкільнят. Крім того, ми забезпечені усім необхідним для повноцінного догляду та розвитку дітей: одяг, візочки, харчування, пелюшки, іграшки тощо», – сказала директорка Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Барвінок» ДМР Тетяна Карпова.

За словами психологині центру Марії Атрошкіної, діти матимуть змогу зростати в умовах, максимально схожих на родинні.

«Діти зростатимуть поряд з іншими дітьми та спілкуючись із вихователями різного віку. Старші братимуть безпосередню участь у вихованні молодших. Таку взаємодію можна порівняти із родинними стосунками, де є старші брати та сестри, батьки, бабусі та дідусі. Це прискорить адаптацію дитини у соціумі та допоможе швидше влаштувати її у нову родину», – зазначила спеціалістка.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!