Обмін валют: НБУ дозволив не розписуватись у банківських квитанціях

Національний банк України урегулював застосування програмних РРО для валютно-обмінних операцій. Тепер українцям дозволили не розписуватися у банківських квитанціях, які видають під час операцій з обміну валют. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

«Національний банк привів нормативно-правову базу у відповідність із Законом України «Про застосування рестраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у зв’язку із змінами, які були внесені до нього Законом України №128-ІХ і набувають чинності 19 квітня 2020 року», — йдеться у повідомленні.

Змінами у закон і, відповідно, у нормативно-правову базу передбачено використання нового виду реєстратора розрахункових операцій (РРО) – програмного, а також створення під час здійснення валютно-обмінних операцій електронних розрахункових документів, які матимуть таку ж форму та зміст як і їх паперові аналоги.

Також вносяться деякі інші уточнюючі зміни, які стосуються порядку проведення валютно-обмінних операцій. Зокрема, скасовується необхідність проставляти на розрахункових документах РРО такі реквізити як підписи касира і клієнта, відбиток штампа.