Обов’язкова вакцинація: чи ухиляються у Дніпрі від щеплень (Фото)

В Україні обов’язковою є вакцинація дітей проти десяти небезпечних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи та епідемічного паротиту. Такі щеплення проводять дітям безкоштовно згідно з відповідним календарем у різні роки життя. Вакцини – сертифіковані та абсолютно безпечні. Повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.

За словами педіатрині центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Наталі Поштарук, нині ситуація щодо обов’язкової вакцинації дітей є стабільною. Батьки стають більш свідомими, тобто не ухиляються від проведення обов’язкових щеплень.

«Якщо з різних причин, наприклад, застуди, не вдається вчасно зробити щеплення згідно з календарем, то для такої дитини складається індивідуальний графік. Щоб створити колективний імунітет необхідно 95 % вакцинованих дітей. Наприклад, у своєму обслуговуванні маю трохи більш ніж 900 дітей, з них 75 % — вакциновані. Постійно звертаємо увагу батьків, що на сьогодні єдиним ефективним способом захисту від вакциноконтрольованих інфекцій є щеплення. Тому, щоб уберегти своїх дітей від небезпечних інфекцій, їх слід вакцинувати», – наголосила лікарка.

Водночас вона додала, що можуть проявлятися різні реакції після вакцинації: «Ці реакції прописані до кожної вакцини. Це цілком нормальний процес, тому розповідаємо про це батькам та як правильно діяти у таких ситуаціях».