Один із вузів Дніпра долучився до поетичного марафону (Фото)

Днями студенти Національного гірничого університету долучились до поетичного марафону, розпочатого у Києві, присвяченого сороковинам від дня смерті Героя України, українського поета-шістдесятника, відомого громадського діяча Бориса Ілліча Олійника. Епіграфом сороковин від дня смерті Бориса Олійника стали слова І. Драча: «Поет належить до тих, над ким так владна пам’ять. Пам’ять зобов’язуюча, пам’ять, яка додає снаги…».  Зазначають у прес-службі університету.

988c079d53c96e52a1dd30be9199ad9a

Відкрила поетичний марафон Світлана Ігнатьєва: «Борис Олійник належить до покоління дітей війни, напівсиріт. Виховувала Бориса Олійника мати. Світло-печальний її образ — це вічний біль і вічна радість поетова. Мати для нього — то моральний камертон, мірило людяності й духовної чистоти:

Віддай усе, що взяв, і освятись.

Ще більше, ніж узяв, зумій віддати…

Стоїть на видноколі світла мати — У неї вчись».

У неї він вчився «на світі по совісті жити» — не для себе, а для інших.

 Тому не випадково цей поетичний марафон розпочався музичним супроводом до поезії «Сива ластівка» у виконанні Павла Тимченка – студента – першокурсника гірничого факультету.

a9aa9e5daf53b121ec5d781f6b653d94

У Центрі культури української мови імені Олеся Гончара зібралися шанувальники поетичного слова Бориса Олійника.

d3a583dd0da1249756ac928e15bb48fa

Серед них відома письменниця Леся Степовичка, яка зі сльозами на очах прочитала свою улюблену поезію «Пісня про матір». Костянтин Семенович Дуб – знаний літературознавець з натхненням виконав притчу «У поета гроші завелись», тим самим продемонструвавши багатство тематичної та стильової палітри поетичного слова великого Майстра. Розповіді про Бориса Олійника та читання поезій супроводжувались світлинами, які демонструвались на великому екрані протягом Поетичного марафону. Естафету Поетичного марафону підхопили студенти Дніпровського державного технікуму енергетичних та інформаційних технологій під керівництвом старшого викладача Наталі Костюк.