Один з найбільших парків Дніпропетровщини капітально відремонтують

У Кам’янському вперше за 70 років капітально ремонтують центральний парк. Для комфортного відпочинку десятків тисяч городян та гостей міста облаштують спортивні майданчики, зони атракціонів та пікніків, установлять фонтани й відновлять водойму, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Одне із завдань Президента України Петра Порошенка – покращення якості життя людей, особливо, у малих населених пунктах. Ми будуємо дороги, реконструюємо школи та дитсадки, ремонтуємо лікарні, створюємо зони відпочинку. Сьогодні у Кам’янському ремонтуємо один з найбільших парків області. Після відкриття городяни його не впізнають», – зазначив Валентин Резніченко.

До недавнього центральний парк Кам’янського був запустілим та занедбаним. З березня 2017-го його осучаснюють. У ньому облаштовують чотири зони – спортивну, дитячу, атракціонну та відпочинкову.

Ефектний елемент парку – перголи. Це конструкція з арок, з’єднаних між собою, для захисту доріжки від сонця. Вночі вони будуть підсвічуватися, що створюватиме ефект безкінечності.

 «Можна буде грати на волейбольній та баскетбольній площадках з гумовим покриттям і глядацькими трибунами. Також облаштуємо великий ігровий комплекс «Корсар», новий скейт-парк та памп-трек для велосипедистів. На дитячому майданчику зможуть грати і діти з обмеженими можливостями. Для них – спеціальні гойдалки та плитка, – розказала проектант Тетяна Ярцева. – «Тиха зона» відпочинку – як у Європі: фонтан, гамаки та пікнік на траві».

Наразі підрядники встановлюють додаткову систему освітлення, ведуть благоустрій та озеленення території. У парку висадять майже півтисячі нових дерев – від кленів до сосен.

Проектанти акцентують: тут не буде жодного квадратного метру асфальту – тільки тротуарна плитка. Широкі доріжки прокладають у тих місцях, де зручно ходити людям.

Крім того, у парку встановлять лави з вазонами, запустять декілька фонтанів та відновлять центральну водойму. Для молодят створять «Острів закоханих».

Місцевий мешканець Максим Беспальчук вважає, оновлення парку – велика вдача для Кам’янського.

«Почалися зміни того, старого, радянського, до чого ми так звикли. Тепер у сучасному українському місті з’явиться сучасний парк. Приходитиму сюди зі своєю родиною. Тут можна буде відпочити в будь-якому куточку», – не приховує радості чоловік.

Парк ремонтують коштом місцевого та обласного бюджетів. Загальна вартість проекту – майже 62 млн грн.

«Дякуємо керівництву області за підтримку нашого міста. На реалізацію великих інфраструктурних проектів левова частина грошей виділяється з обласного бюджету», – підкреслив мер Кам’янського Андрій Білоусов.

Відкриття парку заплановане на вересень 2017-го.