Одне з підприємств Дніпра готується до масштабної реконструкції (Фото)

У Дніпрі КП «Зооконтроль» готується до масштабної реконструкції. Ремонт тут планують розпочати вже наприкінці цієї весни. Нині ж ветеринарні лікарі «Зооконтролю» випробовують нове обладнання для обстеження та надання допомоги чотирилапим.

«Цього року у нас запланована масштабна реконструкція. У підприємства буде великий стерилізаційний центр. Послуги надаватимуть, зокрема, домашнім тваринам. Думаю, за кілька років ситуація з бездомними тваринами у Дніпрі зміниться на краще. Ми отримали спонсорську допомогу – сучасне нове обладнання для діагностики. Після реконструкції, коли зробимо ремонт, центр для перетримки, зможемо конкурувати навіть з великими приватними ветклініками у Дніпрі», – розповів один із заступників міського голови Михайло Лисенко.

Реконструкція у приміщенні КП «Зооконтроль» не заважатиме тваринам, що перебувають на території підприємства. Після ремонту у будівлі обладнають кілька поверхів. Тут розмістять операційні, карантинну зону та навіть ігротеку для котів. Відтак містяни, а особливо – малеча, зможуть приходити та бавитися з пухнастими.
Нині на підприємстві почали використовувати нове імпортне приладдя. Всі пристрої, орієнтовна вартість яких близько 700 тис. грн, придбали за кошти спонсорів.

Дніпровський «Зооконтроль» – єдине КП в Україні, що має таку медичну станцію. Новий ветеринарний інвентар – це кисневий концентратор JAY-5AW, аналізатор сечі Dirui H-500, картриджі для біохімічного аналізатора Samsung PT10V, що дають змогу за лічені хвилини зробити розгорнутий аналіз крові тварини, а також апарат штучної вентиляції легень TH-1(A) і електрокардіограф Heart Screen 60G Vet.

Така апаратура дає змогу ветеринарним лікарям оцінити стан здоров’я тварини, дізнатися, чи може вона перенести операції та якого подальшого лікування потребує.  Без сучасного обладнання діагностика та лікування проходили або зовсім повільно, або й взагалі – майже наосліп.

«Є багато випадків, коли тварини налякані, вони панікують, а подекуди можлива зупинка дихання. Завдяки цим приладам ми можемо це вчасно діагностувати та запобігти. Раніше було значно важче і з діагностикою, і з лікуванням», – розповіла ветеринарний лікар КП «Зооконтроль» Олена Півень.

 

Нині комплексне обстеження тут проходить такса, що загубилася під час новорічних свят. Якщо протягом десяти днів по неї не прийдуть власники, тварина одержить спеціальний чіп. Загалом протягом минулого року у Дніпрі чіпували та стерилізували понад 1,7 тис. чотирилапих.

Нині на території підприємства перебуває чимало загублених тварин. Дізнатися про їхню долю та забрати чотирилапих додому власники можуть за допомогою сторінки «Зооконтролю» у соцмережі.