Одружитися за 24 години можна відтепер і у Дніпрі

У нашому місті з 1 вересня працює близько 20 бюро, де кожен бажаючий може отримати кваліфіковані юридичні консультації — первинну правову допомогу. Бюро надають консультації, доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції, приймає заяви про надання вторинної правової допомоги, складають документи процесуального характеру.

«Відбувся конкурс на посади начальників та заступників бюро. В більшості бюро вже є начальники, десь є заступники та спеціалісти» — підкреслила директор Регіонального центра з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області Людмила Яцуба.

Ще одна інновація — пілотний проект з реєстрації шлюбу за 24 години. 3 липня 2016 року з’явилося розпорядження Кабміну № 502-р, а з 29 липня запроваждено пілот з реєстрації шлюбу у Києві, Львові, Одесі, Маріуполі та Сєвєродонецьку. Ця зручна функція стане вирішенням багатьох бюрократичних проблем.

«Якщо людина захоче скористатися цією послугою, вона повинна звернутися до організатора, наприклад, у Львівській області, переглянути перелік тих організацій, які надають цю послугу. Зареєструватися. Після цього організатор звертається із відповідним замовленням до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, визначеного учасником цього пілотного проекту. Після цього організатор забезпечує подання заявки, надалі — у відповідному місті відбувається реєстрація шлюбу», — розповів заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області Тимофій Дудін.

За його словами, за перше півріччя 2016 року зареєстровано 7 321 шлюб. З них скористалися скороченням місячного терміну 2 166. Це 30%. Не з’явилися на реєстрацію шлюбу з будь-яких причин 271 пара.

Дарина Сухоніс

Добавить комментарий