Оформлюємо документи через Інтернет, а свідоцтво на дитину – в пологовому
Для того, аби оформлювати документи швидко і без черг, в Україні запроваджені пілотні проекти. Перший – пілотний проект з подачі заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет. Його мета – спростити процедури подачі громадянами заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, запобігти проявам корупції, забезпечити доступність адміністративних послуг і зменшити черги у відділах.
«Тобто, через інтернет ви зможете: подати заяву у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, не виходячи з дому; оплатити з використанням платіжних систем у режимі он-лайн послуги відділів державної реєстрації актів цивільного стану; здійснити попередній запис на відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням зручних для громадян дати та часу; отримати консультації працівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану за результатами розгляду надісланих через веб-портал заяв або звернень» – розповідає начальник Кіровського районного в м. Дніпро відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області Валерія Сагайдак.
Ще одне нововведення – державна реєстрація народження дитини у пологовому будинку. Вже 3580 малюків у нашій області було зареєстровано таким чином. Мета проекту полягає в забезпеченні можливості отримання батьками дитини свідоцтва про її народження безпосередньо в пологому будинку. Пакет документів, який необхідно підготувати, досить простий: заява батьків або одного з них; паспорти батьків; медичне свідоцтво про народження. В принципі, перелік документів “старий” – такий же, як і для РАЦСу. Особливої складності при зборі документів виникнути не повинно, адже написання заяви – це п’ятихвилинна справа, а медичне свідоцтво видають якраз в пологовому будинку. Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки. Вручають їм документ під час урочистої виписки з пологового будинку.
Інші родичі дитини не можуть замість батьків отримати свідоцтво. Вже 5 пологових будинків у місті Дніпро запровадили цю функцію. Якщо проект виявиться успішним, кількість пологових будинків з такими функціями збільшиться, наразі в області їх 19.
Ще один пілотний проект запроваджено у сфері у сфері державної реєстрації громадських формувань. Так проект передбачає, що подати документи для проведення державної реєстрації громадського формування можна буде не лише до територіального органу Міністерства юстиції України та центрів надання адміністративних послуг, а також і до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дніпропетровської області.
«На території нашої області вже створено 8 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розташованих у м. Дніпро, м. Кривому Розі, м. Кам’янському, м. Нікополі, м. Павлограді» – зазначила начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області Яна Ніколенко.
Дарина Сухоніс