Оксана Бут: «Діти дуже безпосередні і щирі фотомоделі»

Дніпровська фотограф Оксана Бут вже п’ять років професійно займається фотографією. Під час виставки «Поєднані Дніпром» журі відібрало кращі світлини, а також визначило переможців конкурсу . Саме її робота «Мій секретний світ» отримала диплом у номінації «Жанр». Оксана фотографує дітей, адже саме вони, на її думку, можуть бути щирими, безпосередніми моделями і показувати справжні емоції без фальші.

4uq439kt45a

— Пані Оксано, а що вас надихає?

— Найбільше з моїх досягнень та натхнень — мої діти, саме вони змусили мене зупинити свій вибір на дитячій фотографії. Це моє життя, моя пристрасть, це я … І цю пристрасть живлять 3 кита: простори природи, сонячне проміння і неслухняні діти!

______-_-____

— А хто зображений на фотографії «Мій секретний світ», яка принесла вам перемогу у конкурсі?

— Моя донька Ніка. Це моя найкраща і найулюбленіша модель. Перше мої фото було також пов’язане з нею. Тоді Ніка була ще немовлям.

— Не секрет, що з дорослими працювати простіше, адже вони чітко розуміють завдання фотографа. А от діти навпаки, їх можливо важко дисциплінувати?

— Навпаки! Діти мені не позують, я ловлю їх посмішки і емоції, намагаючись бути непомітною, тому вони завжди щирі у прояві своїх відчуттів. Повірте, ця щирість і відкритість світу зворушує до сліз, особливо, коли маленькі рученята обвивають мої коліна, … і потім при нових зустрічах так приємно знову дізнатися і зловити цей грайливий погляд! Діти часом повністю заволодівають моєю душею, а я віддаю себе сповна! Кожен шукає свою стежку в житті, мені вдалося знайти свою: дарувати радість!

_mq-6jfeaey

— Ваші роботи за п’ять років вже стали відомі далеко за межами України. Розкажіть про це детальніше.

— Наші роботи прикрашають галереї переможців проектів Inspiring Monday і BWChild monthly photo contest. У популярному і престижному VOGUE теж друкувались деякі мої роботи. Скажу відверто, участь в міжнародних конкурсах досить приємне заняття: робота «У пошуках масляної» стала лауреатом TRIERENBERG SUPER CIRCUIT в номінації «Children of the World». За результатами міжнародної премії дитячої фотографії BW Child Photo Competition 2015 року 2nd half 2 роботи стали фіналістами: Honorable mention і Nominee в улюблених категоріях Lifestyle і Silhouette. Це дуже вагоме досягнення, тому що рівень конкурсу став ще вищим! На Київському портретному фотосалоні 2015 дуже юна модель Вера Дмитрівна Бут здобула Диплом за позастудійний режисований портрет! Звичайно, я також є членом асоціацій професійних фотографів і радію, коли мої роботи займають почесні місця.

____-___-_-______

— Які ваші улюблені жанри?

— Здебільшого я працюю в жанрі life-style та fine-art (коли є елемент фантазії та казки). Навіть мій сайт називається «фотоволшебница», тому що місце для казки є завжди і всюди!

jbmxdpnvswk

— А що ви порадите фотографам-початківцям? І чи принципово, з якою технікою працювати.

— Техніка не принципова. Можна зробити просто неймовірне фото на мобільний телефон. І коли мене питають, як довго я займаюсь фотографією, з гордістю можу засвідчити, що тримала експонометр тата. Але першим моїм фотоапаратом був NiconD90. Тому раджу фотографам-початкцівцям не боятися експериментувати і вміти помічати деталі.

Дарина Сухоніс,
фото з особистого архіву Оксани Бут

Добавить комментарий