Олег Кужман: село змінює обличчя

Найближчі перспективи розвитку Томаківського району були в центрі уваги робочої наради, яку провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Олег Кужман з активом району.

Завдяки реформі децентралізації в районі створено дві об’єднані територіальні громади – Томаківську і Мирівську. Люди самі вирішують, які проблеми необхідно вирішити першочергово. А вирішують їх завдяки об’єднанню зусиль, державній підтримці.

Одна з найболючіших проблем – проблема водозабезпечення. За три останні роки проведено реконструкцію водогону Марганець – Томаківка. За рахунок коштів обласного бюджету збудовано магістральний водогін Томаківка – Кисличувате – Преображенка і частково водогін до Вищетарасівки.  У минулому році закінчили водогін до с. Виводове. Нині, поки не закінчено роботи з розведення водогінної мережі, буде зведено кілька колонок для того, щоб питною водою могли користуватися люди.

Дороги – не менш актуальна проблема. Незважаючи на те, що за останні роки в районі було відремонтовано понад 20 вулиць, стан доріг є критичним.

Олег Кужман повідомив, що у нинішньому році буде відновлено вулицю Лесі Українки в Томаківці, вул. Центральну в Китайгороді, Степову в Преображенці, Набережні у Вищетарасівці та Кисличуватому та інші. Також у планах реконструкція стадіону ім. А Скорука в районному центрі. До речі, цей об’єкт надзвичайно потрібний, адже в Томаківці тренуються 5 районних та 2 обласні футбольні команди, одна з них брала участь у чемпіонаті України.

Спортом займається багато молоді – вихованці двох спортивних шкіл.

Не лишаються поза увагою влади і медики. В районі відремонтовано всі 20 медичних установ первинної ланки, здійснено реконструкцію Володимирівської амбулаторії, частину приміщення якої відвели під службове житло. У Томаківці минулого року розпочато будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини, для якої в цьому році вже виділили новенький автомобіль. Найближчим часом за кошти обласного бюджету буде придбано сучасний апарат УЗІ для районної лікарні.

Та найбільше змін відбулося у сфері освіти. Капітально відремонтовано Володимирівську ЗОШ,  Настсівську ЗОШ, сучасну котельню встановили у Виводівській ЗОШ, тривають ремонтні роботи у двох Томаківських школах. У нинішньому році буде здійснено повну реконструкцію Томаківської ЗОШ № 1. Значно оновилася матеріально-технічна база освітніх закладів району.

 Перший заступник голови обласної державної адміністрації  Олег Кужман взяв під особистий контроль питання ремонту доріг, безперебійного водозабезпечення, покращення матеріально-технічного стану закладів медицини і освіти Томаківського району: «Ми залучаємо  кошти обласного і державного бюджетів для реалізації проектів соціального розвитку громад. Всі ініціативи місцевих громад. Сільських рад знаходять підтримку влади і будуть втілені. Цього від нас чекають люди. Пріоритетним для мене є створення сучасних умов життя не лише для городян, а і для селян. І це не тільки розвиток місцевої інфраструктури, а і надання населенню сучасних послуг». – зазначив Олег Кужман.

 У Настасівській школі перший заступник голови облдержадміністрації О.М. Кужман ознайомився з реалізацією програми «Нова українська школа». Підтримав ініціативу вчителів школи, яка має філологічне спрямування, активно розвивати природничі науки. Найближчим часом тут оновлять кабінети фізики і хімії. Також Олег Кужман у Томаківці  провів особистий прийом громадян.