Олександр Дубінін: Відмова Володимира Гройсмана поставити на голосування проект постанови про припинення депутатських повноважень Бориса Філатова є протизаконною

 

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман порушив чинне законодавство, відмовившись поставити на голосування питання про дострокове припинення депутатських повноважень народного депутата Бориса Філатова, обраного мером Дніпропетровська. Про це 22 грудня в кулуарах парламенту заявив журналістам позафракційний народний депутат, член міжфракційного об’єднання УКРОП, Олександр Дубінін. За його словами, Володимир Гройсман аргументував відмову тим, що Борис Філатов повинен з парламентської трибуни особисто оголосити про своє рішення скласти мандат.

«Це абсолютно протизаконно, оскільки ніде не прописана вимога, щоб депутат особисто з трибуни підтверджував свою заяву, яку він власноруч написав і подав. Це суперечить регламенту, це суперечить здоровому глузду!» – заявив Олександр Дубінін.

На думку нардепа, позбавляючи Бориса Філатова можливості скласти депутатські повноваження, пропрезидентська партія підігрує певним політсилам, зокрема «Опозиційному блоку», дозволяючи їм спекулювати на цій темі (фракція «Опозиційного блоку» у Дніпропетровській міській раді зриває засідання, відмовляється брати участь у голосуванні, називаючи мера нелегітимним). Окрім того, зважаючи на тиск і переслідування лідера УКРОПу Геннадія Корбана, можна говорити і про наміри щодо політичних торгів з боку пропрезидентської партії: в обмін на більш лояльне ставлення Геннадієві Корбану запропонують відмовитися балотуватися у виборчому окрузі Бориса Філатова на майбутніх довиборах до парламенту, припустив Олександр Дубінін.

«Але, знаючи нашого лідера, я можу однозначно сказати, що з ним такі домовленості у влади не пройдуть», – запевнив нардеп. При цьому Олександр Дубінін висловив надію на те, що Володимир Гройсман таки дотримається свого слова і поставить на голосування питання про дострокове складення депутатського мандату Борисом Філатовим на пленарному засіданні 24 грудня.

Раніше мер Дніпропетровська повідомив про намір особисто приїхати до парламенту в четвер, щоб підтвердити свою заяву, хоч прямої вимоги щодо цього в законі немає.

Нагадаємо, 22 грудня Верховна Рада достроково припинила депутатські повноваження народних депутатів Злати Огнєвіч та Миколи Мартиненка. При цьому спікер так і не виніс на розгляд питання про добровільне складення депутатського мандату Борисом Філатовим, незважаючи на те, що його заява зареєстрована в парламенті.

 

Залишити відповідь