Операція з реалізації пального: податківці Дніпра розповіли про нюанси

Дніпропетровське управління Офісу великих платників податків ДФС повідомляє, що підприємства, які здійснюють господарську діяльність, у разі недостатньої кількості власної та орендованої техніки, іноді залучають третіх осіб, з якими укладають договори підряду. На умовах цих договорів підприємства як замовники здійснюють заправку власним пальним техніки третіх осіб (підрядників).

У таких ситуаціях виникає питання щодо віднесення операцій із заправки власним пальним техніки третіх осіб, залученої на умовах договору підряду, до операції з реалізації пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Під час передачі підприємством (замовником) власного пального третій особі (підряднику, виконавцю) на виконання умов договору підряду здійснюється передача (відпуск, відвантаження) пального від замовника до підрядника (виконавця), що належить до операції з реалізації пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 ПКУ.

Підприємство (замовник) при здійсненні таких операцій є особою, що реалізує пальне та відповідно до пп. 212.3.4 ПКУ повинен зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального.

При цьому податкове зобов’язання буде виникати у підприємства тільки у випадку перевищення обсягу переданого (відпущеного, відвантаженого) підрядникам пального над обсягом отриманого пального від інших платників акцизного податку, з якого сплачено акцизний податок.

Водночас підприємство зобов’язане складати акцизні накладні на обсяги переданого (відпущеного, відвантаженого) підрядникам пального, а також на обсяги пального, що використовується для власного споживання, зареєструвавши акцизні накладні в ЄРАН.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!