Оскар 2018: усі переможці головної премії в галузі кіно

90-та церемонія нагородження кінопремії «Оскар» 2018 розпочалася 5 березня о 3:00 (за київським часом). Хто отримав статуетки «Оскар» цього року у 24 категоріях – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Оголошення переможців премії «Оскар-2018» відбулося в театрі «Долбі» в Лос-Анджелесі (США). Дата проведення церемонії цього року була перенесена з лютого на березень через збіг із зимовими Олімпійськими іграми 2018, які відбулися з 9 по 25 лютого в Кореї.

На червоній доріжці «Оскара» зірки почали з’являтися о 18:30 за місцевим часом (4:30 за київським), а сама церемонія нагородження відбулася о 20:00 за місцевим часом (6:00 за київським часом).

Під час церемонії вручили нагороди у 24-ьох номінаціях.

Переможці церемонії Оскар 2018

Номінація «Найкращий фільм року»:

• «Назви мене своїм ім’ям» (режисер Лука Гуаданьїно);
• «Темні часи» (режисер Джо Райт);
• «Дюнкерк» (режисер Крістофер Нолан);
• «Пастка» (режисер Джордан Піл);
• «Леді-Птаха» (режисер Ґрета Ґервіґ);
• «Примарна нитка» (режисер Пол Томас Андерсон);
• «Секретне досьє» (режисер Стівен Спілберг);
• «Форма води» (режисер Гільєрмо дель Торо) – переможець; 
• «Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі» (режисер Мартін Макдонах).

Номінація «Найкращий режисер»:

• Крістофер Нолан («Дюнкерк»);
• Джордан Піл («Пастка»);
• Ґрета Ґервіґ («Леді-Птаха»);
• Деніел Дей-Льюїс («Примарна нитка»);
• Гільєрмо дель Торо («Форма води») – переможець.

Номінація «Найкращий режисер»:

• Крістофер Нолан («Дюнкерк»);
• Джордан Піл («Пастка»);
• Ґрета Ґервіґ («Леді-Птаха»);
• Деніел Дей-Льюїс («Примарна нитка»);
• Гільєрмо дель Торо («Форма води») – переможець.

Номінація «Найкраща чоловіча роль»:

• Тімоті Чаламет «Назви мене своїм ім’ям»);
• Деніел Калуя («Пастка);
• Деніел Дей-Льюїс («Примарна нитка»);
• Гері Олдмен («Темні часи») – переможець; 
• Дензел Вашингтон («Роман Дж. Ізраел, Esq»).

Номінація «Найкраща чоловіча роль другого плану»:

• Сем Роквелл («Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі») – переможець; 
• Віллем Дефо («Проект «Флорида»);
• Вуді Гаррельсон («Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі»);
• Крістофер Пламмер («Всі гроші світу»);
• Річард Дженкінс («Форма води»).

Номінація «Найкраща жіноча роль»:

• Саллі Хокінс («Форма води»);
• Френсіс Макдорманд («Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі») – переможниця; 
• Марго Роббі («Я, Тоня»);
• Сірша Ронан («Леді-Птаха»);
• Меріл Стріп («Секретне досьє»).

Номінація «Найкраща жіноча роль другого плану»:

• Мері Джей Блайдж («Ферма «Мадбаунд»);
• Елісон Дженні («Я, Тоня») – переможець; 
• Леслі Менвілл («Примарна нитка»);
• Лорі Меткальф («Леді-Птаха»);
• Октавія Спенсер («Форма води»).

Номінація «Найкращий оригінальний сценарій»:• «Любов – хвороба» (автори сценарію Емілі В. Гордон, Кумейл Нанджіані);
• «Пастка» (автор сценарію Джордан Піл) – переможець; 
• «Леді-Птаха» (автор сценарію Ґрета Ґервіґ);
• «Форма води» (автори сценарію Гільєрмо дель Торо, Ванесса Тейлор);
• «Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі» (автор сценарію Мартін Макдонах).

Номінація «Найкращий сценарій-адаптація»:

• «Назви мене своїм ім’ям» – переможець; 
• «Артист-катастрофа»;
• «Логан»;
• «Гра Моллі»;
• «Ферма «Мадбаунд».

Номінація «Найкращий анімаційний повнометражний фільм»:

• «Бебі бос»;
• «Годувальниця»;
• «Коко» – переможець; 
• «Фердинанд»;
• «З любов’ю, Вінсент».

Номінація «Найкраща музика»:

• «Дюнкерк»;
• «Примарна нитка»;
• «Форма води» (композитор Александр Деспла) – переможець; 
• «Зоряні війни: Останні джедаї»;
• «Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі».

Номінація «Найкраща пісня»:

• «Mighty River» («Ферма «Мадбаунд»);
• «Mystery of Love» («Назви мене своїм ім’ям»)
• «Remember Me» («Коко») – переможець; 
• «Stand Up for Something» («Маршал»)
• «This is Me» («Найвеличніший шоумен»).

Номінація «Найкращий фільм іноземною мовою»:

• «Фантастична жінка» (A Fantastic Woman), Чилі – переможець; 
• «Образа» (Insult), Ліван;
• «Про тіло і душу» (On Body And Mind), Угорщина;
• «Нелюбов» (Loveless), Росія;
• «Квадрат» (The Square), Швеція.

Номінація «Найкраща робота художника-постановника»:

• «Красуня і Чудовисько»;
• «Той, хто біжить по лезу 2049»;
• «Темні часи»;
• «Дюнкерк»;
• «Форма води» – переможець;

Номінація «Найкраща операторська робота»:

• «Той, хто біжить по лезу 2049» (оператор Роджер Дікінс) – переможець; 
• «Темні часи»;
• «Дюнкерк»;
• «Ферма «Мадбаунд»;
• «Форма води»;

Номінація «Найкращий звук»:

• «На драйві»;
• «Той, хто біжить по лезу 2049»;
• «Дюнкерк» – переможець; 
• «Форма води»;
• «Зоряні війни: Останні джедаї».

Номінація «Найкращий анімаційний короткометражний фільм»:

• «Дорогий баскетбол» – переможець; 
• «Вечірка в саду»;
• «Лоу»;
• «Негативний космос»;
• «Революційні рими».