Останній мешканець дніпровського зоопарку відправився до реабілітаційного центру (Фото, Відео)

Майбутнє нещасної ведмедиці з дніпровської зоозони нарешті вирішене — тварину відправляють до реабілітаційного центру «Синевір» на Закарпатті. Ляля була останньою твариною, що проживала в жахливих умовах на Монастирському острові. Тепер шестирічна ведмедиця отримала шанс на нове майбутнє, повідомляє «9 канал».

Ляля дуже звикла до людей, але в зимову сплячку так і не впала, адже тварина проживала в тісній клітці.  Але фахівці наголошують, що травм в неї немає, окрім психологічної. Тепер Ляля повинна витерпіти дорогу і вже зовсім скоро на неї чекає справжній ведмежий рай.

ведмедиця Ляля

Мета центру «Синевір» — реабілітація особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження, потерпілих від стихійного лиха, утримання конфіскованих тварин, подальша доля яких вирішується в судовому порядку у зв’язку з порушенням законів України, відтворення їх природної популяції, тимчасова перетримка тварин, яких затримано на кордоні через порушення природоохоронного законодавства тощо. У парку тварини разом спілкують, гуляють та купаються  у водоймах. Це без перебільшення «золотий квиток» для ведмедя, який зазнав жорстокості у зоопарках чи цирках. Вольєри розташовані на лісовій ділянці в 12 га, барлоги обладнані ігровими конструкціями, а раціони розписують на кожний період року індивідуально для кожного мешканця!

синевир

Чарівна Ляля з Дніпра стане 21 мешканцем реабілітаційного центру. Чекала вона цього довгих два роки, а до цього 4 роки «працювала» у цирку.

«Сьогодні зранку волонтери повідомили, що спеціалістам вдалося виманити ведмедицю Лялю з клітки та відправити до Синевірського реабілітаційного центру. Наразі, тварина знаходиться у дорозі», — розповіли «Вістям» у прес-службі міськради Дніпра.

Ще дві лисиці, які наразі проживають на території зоопарку у Дніпрі дуже скоро поїдуть до зоопарку в Харків – для них вже підготували усі необхідні документи.

Нагадаємо, що зоопарку у Дніпрі було 37 років на момент, коли волонтери почали вивозити звідти тварин. Його називали не інакше, як «зоов’язниця».  Спочатку зоозона створювалась, як тимчасовий об’єкт, не більше, ніж на кілька років. Перша ж серйозна перевірка повинна була зоопарк закрити, хоча б через відсутність каналізації та катастрофічно маленьких вольєрів. За правилами вольєри для великих тварин повинні бути не менше 30 кв. м., у ведмедя не менше 150 кв.м. Але всі жителі Дніпра знають, наскільки далекими від цього були вольєри на Монастирському острові.

Декілька років тому у Дніпрі з’явився унікальний проект опікунів зоопарку і почалися перші зрушення. На момент початку операції зі спасіння тварин у зо озоні проживало 90 тварин.  Не оминули цю історію і скандали між волонтерами і керівництвом зоопарку, деякі тварини померли, так і не побачивши нормальні умови. Але більшість вдалося врятувати і розселити по гарним зоопаркам та реабілітаційним центрам.

Підготувала Дарина Сухоніс

Добавить комментарий