Овочі і фрукти: добова норма

Однією порцією для кожної людини вважається обсяг фруктів і овочів, який поміщається в його жмені. Пригорща п’ятирічної дитини набагато менша пригорщі дорослого чоловіка, відповідно, і порції їх теж різняться. Пише zdorovia.com.ua.

Скільки овочів і фруктів поміститься в одну порцію дорослої людини? У середньому це, наприклад: 2 мандарина, половина великого грейпфрута, 1 великий помідор, кілька ягід полуниці, 2-3 суцвіття брокколі, піала овочевого салату, середня морква, кілька штук чорносливу, стакан 100-відсоткового соку з м’якоттю, 3 столові ложки з верхом зерен кукурудзи або горошку . П’ять порцій овочів і фруктів для середньої дорослої людини у ваговому еквіваленті становлять близько 400-500 г.

Кожен окремий вид овочів і фруктів можна зарахувати тільки в якості однієї порції в день, скільки б ви їх не з’їли. Це означає, що 5 яблук, півкіло спаржі або літр різних соків в день зараховуються тільки як одна порція кожен. Важливою частиною програми 5+ в день є різноманітність, тому що саме це забезпечує надходження в організм оптимальної кількості і поєднання корисних речовин з овочів і фруктів.

Важливо не просто «запхати» в себе якомога більше кожен день, а їсти овочі та фрукти з задоволенням! Знайомтеся з новими рецептами і новими для вас кухнями. Готуючи звичні страви з «стандартного» для вашого регіону набору овочів і фруктів, проявляйте винахідливість.

Добавить комментарий