Павлоградські «умільці» перероблювали лічильники, аби громадяни платили менше (Фото)

Дніпропетровські поліцейські викрили групу, яка займалася переробкою лічильників, аби їхні клієнти менше платили за комунальні послуги. Близько п’яти тисяч чоловік скористалися послугою таких павлоградських «умільців». Тепер на фігурантів по справі, як виконавців так і покупців, чекають значні штрафні санкції чи кримінальна відповідальності аж до позбавлення волі.

Все починалося із разової акції — чоловік добре знався на електромеханіці та комп’ютерній техніці і переробив власного лічильника на електроенергію, аби той намотував повільніше кіловати спожитої електроенергії. Потім індивідуальну незаконну діяльність переніс вже у масове виробництво. Ціна на комунальні послуги зростала, а у чоловіка росли власні доходи. Часом попит значно перевищував пропозицію. І тоді чоловік знайшов вже собі і помічників. Як стало відомо правоохоронцям, група зловмисників із трьох чоловік надавали свої послуги клієнтам по всій Україні.

Павлоград_лічильники

«Клієнтська база чоловіків розширювалася. Їх послугами, за інформацією, яку ми отримали, ознайомившись із документацією та чорною бухгалтерією, переважно були мешканці Одеської, Київської, Харківської, Хмельницької областей. Ціна одного переробленого лічильника могла сягати до десяти тисяч гривень. Клієнти надсилали поштою свої лічильники, оговоривши попередньо можливості останніх після «модернізації». Це могло бути відмотування показників, уповільнення роботи лічильника, дистанційне «ручне» управління і т.п. Далі чоловіки переробляли лічильник, ставив їх під пломбу та відсилав замовнику назад, отримавши за це гроші. За бажанням замовників постачальники були готові придбати та переслати вже готовий лічильник для клієнта з урахуванням вимог постачальників в будь якій області України»,- повідомив старший оперуповноважений в ОВС Управління карного розшуку ГУНП в Дніпропетровській області Дмитро Патрелюк під час прес-конференції.

Павлоград_лічильники

Інформацію про надання такої послуги чоловіки викладали в Інтернеті і навіть розмістили покрокове ознайомлення із роботою свого «ноу-хау» на Ютуб каналі.

За попередньою інформацією, чоловіки займалися незаконним бізнесом десь впродовж останніх двох років. Вийти на їх слід вдалося оперативним шляхом. До рук поліцейських потрапила документація так званої чорної бухгалтерії. В ній вони вели детальний опис майна, яке заходило до них зі вказанням точної адреси клієнта, телефонів та суми оплати за роботу і маніпуляцій, які він робив із даним приладом. «В ході обшуку поліцейськими було вилучено інструменти, пломбіратор зі змінним кліше поставників послуг по всіх областях України. Зловмисники вели детально свою бухгалтерію так що у правоохоронці зможуть зібрати повноцінну доказову базу злочинної діяльності цієї групи чоловіків»,- додав старший оперуповноважений в ОВС.

Павлоград_лічильники

На сьогодні чоловікам інкримінується незаконна діяльність, передбачена ст.188-1 Кримінального кодексу України (Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання), яка передбачає покарання у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. У разі додаткової кваліфікації за ч.1 ст.190 КК України (Шахрайство) відповідальність буде змінена з урахуванням даної статті і «талановитим» електрикам загрожуватиме від трьох до восьми років.

«В даному випадку відповідальність понесуть не лише члени злочинної групи, а і їх клієнти. Адже вони свідомо порушили норму Закону. Позаоблікове споживання комунальних послуг тепер для людей, які скористалися послугою павлоградців, вийде значно дорожче, аніж би оплата за реально отриману послугу»,- наголосив Дмитро Патрелюк.

Добавить комментарий