Петропавлівщина прихистила людей, які лишилися без домівок

Спочатку активних воєнних дій до Петропавлівщини потрапляють біженці з двох напрямків: Волновахи та Рубіжного зі сторони Луганщини.

Їхні міста та села розбиті або взагалі стерті з лиця землі. Хтось до останнього сподівався, що місто вціліє, та переховувався в підвалі. А коли шансів вижити вже не лишається, то вони намагаються втекти від війни. Петропавлівщина, як і багато інших регіонів, прихистила людей, які лишилися без домівок. Волонтери допомагають біженцям дістатися сіл та селищ, збирають допомогу для них. Волонтер Олександр Бороданьов розповідає про ситуацію з біженцями, як їм допомагають.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Петропавловка_волонтеры

Перша сім’я була з Волновахи: батько, донька з двома дітьми та собака. Вони попросили допомоги, щоб виїхати, ми привезли їх до в Петропавлівки, розмістили спочатку на ніч у Домі молитви. Наступного дня перевезли їх до Васильківки, там виділили будинок. Згодом вони попросили забрати ще й їх знайомих із Волновахи. Так кожного разу: ми забираємо, перевозимо, поселяємо, повертаємося за рідними та друзями. Ситуація – дуже тяжка.

“Часто ми веземо волонтерську допомогу нашим бійцям, а на зворотньому шляху забираємо з пекельних точок людей”, – розповідає волонтер.

Возили волонтерську допомогу у Валер’янівку, а звідти забрали дев’ять осіб. Вивезли сім’ю з Ізюма. Вони самостійно змогли дістатися до міста Покровська: жінка з трьома дітьми. Зараз бомблять і міста, і села. Людям немає вже там прихистку навіть у підвалах. Кому вдається вибратися з міст, виїжджають хто в чому, без речей. Ви не уявляєте, які вони вдячні, що їх звідти просто забрали.

Петропавловка_волонтеры

Одна жіночка телефонує й каже мені: «Якби було де у вас поселитися, то я б лишилася допомагати».

“Біженців, ми взагалі багато перевозимо, але поселяємо в нашому краї мало. Ціль нашого району на сьогодні: підготовка надійної оборони, а біженців відправляємо західніше”, розповідає Олександр Бороданьов.

Ще було так: забрали з Ізюма дві сім’ї – людей, що змогли доїхати до Краматорська. Вони зараз живуть на території району. Є біженці в нас, які проживають у родичів або в знайомих з якимись родинними зв’язками.

Петропавловка_волонтеры

Нещодавно одним із моїх завдань було забирати людей з с. Валер’янівка. Там знаходиться близько ста осіб, які живуть у підвалах. Але на жаль, вже туди ми проїхати не можемо, так як територія знаходиться під інтенсивними обстрілами, йдуть бойові дії. І навіть фізично неможливо туди добратися, так як зірвано міст. Там знаходяться біженці, є троє поранених людей, ми навіть не можемо надати їм допомогу.

Така ситуація. Потік людей іде, ми слідкуємо за перебігом подій, як тільки-но є можливість забрати хоч одну сім’ю, ми їдемо та забираємо.

Також було прийнято колегіальне рішення за рахунок громад нашого району вивозити всіх, хто потребує допомоги. Ми готові направити навіть автобус на сто осіб для вивезення біженців.

Автор – Ірина Ситнік

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!