Пляжі, табори — як готується до сезонного відпочинку Дніпропетровщина

Залишилися позаду нещодавні снігові замети і швидше хочеться теплого літа, тож із нетерпінням очікуємо на сезонний відпочинок. А він уже не за горами. Як готується до нього Дніпропетровщина? Про це дізнавалися «Вісті».

ЗАЯВОК НЕ БУЛО

Зазвичай підготовка до літнього сезону розпочинається із благоустрою території пляжів та прибирання сміття у зонах відпочинку. Перед відкриттям кожен із них повинні перевірити відповідні інстанції: на якість води, чистоту довкілля, безпеку та зручність… На жаль, сьогодні жодна адміністрація пляжів у Дніпрі не подала заявку до Держпродспоживслужби. Якщо такі запити все ж надійдуть, то працівники служби упродовж дня візьмуть проби води і піску. У разі виявлення проблем, фахівці дадуть рекомендації щодо приведення місць відпочинку до належного стану. Коли всі зауваження будуть враховані — пляж відкриється.
Минулоріч у місті успішно пройшли перевірку три пляжі: на Монас­тирському острові, ж/м Придніпровськ та Воронцовська зона відпочинку. Чи утримають свої позиції вони нині? Адже певні недоліки є на кожному з них. Наприклад, на Монас­тирському невчасно вивозили сміття, що призводило до справжнього колапсу, — розповів під час спілкування з журналістами начальник Держпродспоживслужби області Андрій Кондратьєв. Існували труднощі і з санвузлами. Більшість туалетів не працювали.

Найжвавішою літньою зоною є Воронцовський пляж. Сьогодні він — найдинамічніший щодо облаштування сервісу. Одначе, не кожен мешканець міста поїде відпочивати на лівий берег — часто громадяни обирають для відпочинку не офіційні пляжі, а місця поруч із місцем проживання.

Серед найпопулярніших — коса на Перемозі, кар’єр на Червоному Камені. Але чи безпечно там купатися та вигріватися на піску? Про це можна дізнатися, подавши заявку в Держпродспоживслужбу, яка перевіряє неофіційні зони відпочинку саме за заявками городян.

ЖОРСТКІШІ ВИМОГИ

Якщо з «літніми» місцями для дорослих усе більш-менш зрозуміло, то дитячі пляжі — одне з найболючіших питань не тільки Дніпра, а й усієї області. На жаль, за останні кілька років жодну таку зону не було відкрито.
«Щодо дитячих місць відпочинку вимоги значно жорсткіші, тому ніхто й не береться їх облаштовувати», — зазначає Андрій Кондратьєв.

Та не будемо цим надто перейматися, бо ж малеча може провести літо у дитячих таборах. Наприклад, минулого року на Дніпропетровщині працювали 21 дитячий табір, ­ 10 санаторіїв і близько 800 пришкільних таборів. Скільки ж закладів очікуватимуть хлопчиків та дівчаток цього року, поки що невідомо. Всі вони відкриваються згідно із рішенням власника, тож вплинути на це чиновникам складно.

ВИНА БАТЬКІВ

Але кількість таборів — не головне, батьків насамперед турбує якість надання послуг дітям, їхня безпека під час відпочинку та стан санітарії в цих закладах.

Тож Держпродспоживслужба ретельно огляне дитячі табори, за деякими будуть закріплені певні співробітники, які контролюватимуть виконання санітарно-гігієнічних норм. Отже, питань, пов`язаних із отруєнням малечі, не повинно виникати.

Як вважає Андрій Кондратьєв, основною причиною отруєння хлопчиків та дівчат у таборах були й залишаються батьки. Часто вони привозять багато продуктів, які немає де зберігати, смаколики псуються, внаслідок чого вихованці й мають потім проблеми.

Ще одне гостре питання табірного життя — кадрове. Сезонність роботи — не на користь якості персоналу. Тож і цьогоріч інспектори приділятимуть значну увагу професіоналізму. На жаль, працівники таборів часто не виконують елементарні санітарно-гігієнічні вимоги саме через неосвіченість. Тому потрібен жорсткий конт­роль з боку Держпродспоживслужби, яка, в свою чергу, це гарантує.

АНФІСА БУКРЕЄВА