Подорожувати без віз, та не без правил 

Від 11 червня в Україні почав діяти безвізовий режим з ЄС. Так, усі громадяни нашої держави за наявності біометричного паспорта можуть відвідувати країни Європи без віз (за винятком Великої Британії та Ірландії) і перебувати там близько 90 днів упродовж 180-денного періоду. Зі звичайним же закордонним паспортом в’їзд може відбуватися виключно за візами. Які ще потрібно мати документи та про правила виїзду за межі України – розповіли працівники прикордонної служби області.

Біометричний паспорт

Отже, найперше, що потрібно мати з собою для перетину кордону – біометричний паспорт. У нього вбудований спеціальний чіп, який містить інформацію про його власника.

Документи

Для перетину кордону потрібні такі документи:

– біометричний пас­порт для виїзду за кордон;

– підтвердження наявності коштів (зазвичай це виписка з банківського рахунку чи пред’явлення готівки із розрахунку 50 доларів на добу перебування);

– документи про мету поїздки (запрошення від родичів, знайомих або, наприклад, на конференцію) чи про місце проживання (бронювання готелю);

– поліс медичного страхування;

– поліс страхування цивільної відповідальності автовласника (у випадку подорожі автомобілем);

– підтвердження планів повернутися в Україну (зворотний квиток).

Подорож із дітьми

Подорож за кордон з дитиною – особливо відповідальний момент. Тож до неї слід ретельно підготуватися. Сьогодні чимало батьків бідкаються щодо оформлення дитячих пас­портів – чи дають їм біометрику, адже відбитки пальців до 12 років робити заборонено. Або дітям доведеться оформляти візи? Але турбуватися неварто – безвізовий режим діятиме для усіх, а біометрику дають навіть новонародженим. Ознакою біометрії не є відбитки пальців, а чіп. До 12 років у дітей дійсно не беруть відбитки, оскільки в такому віці малюнок іще може змінитися, але без відбитків паспорт не перестає бути біометричним. Однак батькам важливо пам’ятати, що тепер для кожної дитини потрібно оформляти окремий паспорт, а не вклеювати її фото у свій.

Підлітки віком 16 років і старші мають право подорожувати до Європи без віз самостійно. Ті, кому ще не виповнилося 16, повинні виїжджати за межі України або у супроводі обох батьків, або одного з них чи довіреної особи. В останньому випадку доведеться взяти із собою нотаріально завірену згоду другого з батьків, або обох (якщо дитина їде з кимось іншим).

«У нотаріально засвідченій згоді повинна бути вказана країна, до якої подорожує дитина, а також термін її перебування там. Водночас, згода тата не потрібна, якщо чадо їде з мамою-одиначкою, чи коли батько позбавлений прав на виховання або знаходиться в місцях позбавлення волі», – попереджає в.о. заступника начальника відділу по персоналу прикордонної служби Дніпроаеропорту Юлія Купчик.

Отже, бажаємо вам приємних подорожей, нових вражень та корисного досвіду!

Анфіса Букреєва