Поліція нагадала мешканцям Дніпропетровщині про головні правила покупки авто

Під час нагляду за дорожнім рухом увага працівників поліції націлена не тільки на безпеку на дорогах, а й на розкриття фактів незаконної експлуатації транспортних засобів.

Співробітники поліції майже щодня затримують автомототранспорт, яким керують по підробленим документам, з перебитими (знищеними) номерами вузлів та агрегатів, а також такий, що перебуває на території держави з порушенням митного законодавства тощо.

Черговий факт виявили днями співробітники Кам`янського відділу поліції. Під час несення служби по вул. Івана Франка правоохоронці зупинили автомобіль «Volkswagen Passat» під керуванням 38-річного мешканця с. Степанівна Криничанського району.

При перевірці документів на транспортний засіб, звірки ідентифікаційних номерів агрегатів по автоматизованим базам даних було встановлено, що номер кузова має сліди механічного втручання.

На місце події відразу було викликано слідчо-оперативну групу. Відомості за даними фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Попередня правова кваліфікація – ч.1 ст.290 Кримінального кодексу України.

Часто під час з’ясовування обставин, виявляється, що водій нещодавно придбав авто та, навіть не здогадувався, що з його «залізним конем» не все гаразд. Ще гірше, коли правоохоронці встановлюють, що автівка взагалі була викрадена та розшукується, тож ошукані нові власники залишаються й без грошей, й без транспортного засобу.

Співробітники поліції вкотре звертаються до автолюбителів з проханням бути уважними при придбанні авто. Купуючи автомобіль на автобазарі або за допомогою різноманітних інтернет-сайтів автовласники надто довіряють попереднім власникам, доволі часто така довірливість обертається для них проблемами при першій же зустрічі з працівниками поліції. Адже перевіряючи авто правоохоронці повідомляють водію, що його автомобіль має підроблені (сфальсифіковані) реєстраційні документи, номерні знаки, ідентифікаційні номери агрегатів тощо.

Найчастіше злочинці, під час виготовлення документів та номерних знаків, використовують дані реальних транспортних засобів, що зареєстровані в Сервісних Центрах МВС, тож без відповідного фахового досвіду виявити підробку самостійно часто просто не можливо.

Тож, при купівлі автомобіля, що раніше знаходився в експлуатації, радимо перш за все, звернути увагу на вартість: його ціна не повинна бути нижча за середню ринкову.

Не пожалкуйте час проїхати з продавцем (власником) до найближчого регіонального сервісного центру МВС. Там ви маєте змогу перевірити реєстраційні документи та номери агрегатів машини за наявними інформаційними базами та переконатися, що ваше придбання буде не сумнівним.

Якщо у вас виникла будь-яка підозра щодо легальності авто або справжності документів, зверніться до фахівців для проведення відповідних експертиз та досліджень.

Також ретельно перевіряйте документи у самого продавця: перепишіть паспортні дані, впевнитись, чи справді він проживає за вказаною адресою і чи можна його при потребі розшукати за телефонами, що він вам надав, повідомляють у прес-службі поліції.

Ризиковано також купувати авто за дорученням: без відповідної перевірки ви можете найближчим часом почути від працівника поліції або на станції технічного обслуговування при наданні сервісних послуг неприємну звістку щодо підробки номерів агрегатів, документів тощо.

Нагадуємо, що набуття права власності на транспортні засоби здійснюється лише у разі їх реєстрації (перереєстрації) у Сервісних центрах МВС. Інакше власником залишається особа, зазначена у свідоцтві про реєстрацію.

Тож, перш ніж віддати продавцю гроші за автівку, рекомендуємо впевнитись в справжності реєстраційних документів, ідентифікаційних номерів вузлів та агрегатів свого майбутнього автомобіля, а також перевірити, чи не розшукує цей транспортний засіб його справжній власник.

Якщо ви дотримаєтеся простих правил, й будете діяти за принципом «довіряй, але перевіряй», різноманітні історії про ошуканих автолюбителів та про факти виявлення правоохоронцями автівок сумнівного походження, обійдуть вас стороною.