Поліція Дніпропетровщини розслідує реєстрацію кандидатів-двійників

Поліція Дніпропетровської області розслідує чотири кримінальні провадження, пов’язані з реєстрацією «технічних» кандидатів в народні депутати України. Повідомляють в ГУ НП України у Дніпропетровській області.

За минулу добу відкрито два кримінальних провадження щодо виявлення 16 фактів реєстрації «двійників» кандидатів однієї політичної партії, а також подання до Центральної виборчої комісії документів на реєстрацію громадянина кандидатом в народні депутати України з прізвищем та ім’ям аналогічними до іншого кандидата.

Відомості за виявленими правопорушеннями внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань ст. 157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України. Санкція даної статті обмеження волі на строк до 3 років або позбавлення волі на той самий строк.

Крім цього, поліція перевіряє інформацію про розміщення у м. Дніпро, Кривому Розі та Новомосковську агітаційних матеріалів політичних партій на білбордах без вихідних даних та розповсюдження листівок біля агітаційного намету кандидата в народні депутати України друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж та інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Всього у період підготовки проведення позачергових виборів до Верховної Ради України в поліції регіону зареєстровано 42 повідомлення громадян про ймовірні порушення, пов’язані з виборчим процесом та відкрито 4 кримінальних провадження. За кожною заявою проводиться перевірка відповідно до чинного законодавства.